Zrezygnujemy z Pyromagic?

  • 16.12.2018, 00:57 (aktualizacja 04.01.2019, 00:25)
  • Jacek Siwek
Zrezygnujemy z Pyromagic?
Do Rady Miasta Szczecina złożono apel o zakaz fajerwerków.

Apel o rezygnację z pokazów Pyromagic i sylwestrowego pokazu fajerwerków już w tym roku, oraz całkowity zakaz używania materiałów pirotechnicznych przez mieszkańców zawiera wniosek Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina skierowany do prezydenta i Rady Miasta.

W liście otwartym działacze Społecznej Straży Ochrony Zieleni Szczecina argumentują, że fajerwerki to ogromny stres dla zwierząt. Raport mówi o zagrożeniu  dla ptaków, które wskutek paniki zrywają się do lotu i narażone są na zderzenia z różnymi przeszkodami. Poza tym fajerwerki zawierają szkodliwe substancje, a niebezpieczeństwo stwarza również ich nieumiejętne używanie. List otwarty poparli  przedstawiciele organizacji: Fundacja Ratujmy Ptaki, Inicjatywa na Rzecz Zwierząt BASTA, Stowarzyszenie Pamiętajmy o Ogrodach, Szczeciński Ruch Miejski oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie.

Jest również wiele głosów przeciwnych zakazowi organizacji  atrakcyjnych widowisk, jakimi są konkursy Pyromagic. Obrońcy pokazów twierdzą, że umiejscowione są one na terenie odległym od skupisk dzikich i domowych zwierząt , a przepisy dotyczące używania fajerwerków skutecznie zapobiegają wypadkom i zanieczyszczeniu środowiska. Argumentem popierających kontynuowanie konkursów jest również  ich widowiskowość  oraz fakt że stanowią dużą atrakcję dla mieszkańców , a także turystów tłumnie odwiedzających nasze miasto w tym czasie.

Zarówno popierający apel, jak również oponenci zgadzają się z projektem zakazu używania fajerwerków na terenach zabudowanych, w obrębie miasta.

 

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe