Dopłaty do "in vitro" w Szczecinie.

  • 20.12.2018, 18:39 (aktualizacja 20.01.2019, 01:47)
  • Jacek Siwek
Dopłaty do "in vitro" w Szczecinie.
Miasto zamierza pomóc rodzinom.

Już od stycznia bieżącego roku bezpłodne pary ze Szczecina będą mogły skorzystać z pomocy miasta w finansowaniu leczenia metodą in vitro. Program dotacji do zabiegów potrwa trzy lata i ma objąć pomocą 100 par.

 Szczeciński magistrat zamierza przeprowadzić konkurs na ośrodki, które będą realizowały procedurę zapłodnienia in vitro dofinansowywaną z miejskich pieniędzy. Jest bardzo duże zainteresowanie tym programem, którego celem jest zmniejszenie liczby par bezpłodnych, umożliwienie im posiadania szczęśliwego potomstwa oraz poprawa niekorzystnych trendów demograficznych. Opinie fachowców i samych zainteresowanych są bardzo pozytywne. Dofinansowywanie zabiegów in vitro jest umieszczone w projekcie budżetu na 2019 rok. Program ma już pozytywną opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, bez której nie mógłby być wykonywany. 

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe