Zakończył się szczyt klimatyczny ONZ

  • 6.12.2018, 02:36 (aktualizacja 26.12.2018 22:18)
  • Jacek Siwek
Zakończył się szczyt klimatyczny ONZ
W Katowicach odbył się szczyt klimatyczny.

W dniach od 3 do 15 grudnia w Katowicach odbył się Szczyt klimatyczny COP 24, podczas którego negocjowano działania na rzecz polityki klimatycznej. Ekolodzy apelują do polityków, aby bardziej energicznie wdrażali działania mające na celu ograniczenie emisji CO2.   Wśród uczestników obrad znalazł się między innymi Arnold  Schwarzenegger.

Największym sukcesem szczytu jest chyba fakt, że odbył się mimo nieobecności wielu polityków odpowiedzialnych za omawiane zagadnienia. Uczestnicy negocjacji nie doszli do porozumienia w wielu spornych kwestiach, co znalazło odbicie w dramatycznym apelu do uczestników obrad, wygłoszonym przez Sekretarza Generalnego ONZ - Antonia Guterresa, w którym wyraził poważne obawy o finał negocjacji w sprawie niekontrolowanych zmian klimatu. Ostatecznie podpisano porozumienie, które można uznać za połowiczny sukces negocjatorów.

Jacek Siwek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe