Miasto likwiduje opłatę targową

  • 21.10.2020, 12:09
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Miasto likwiduje opłatę targową fot: Pixabay
Zniesienie opłaty targowej przyczyni się do obniżenia kosztów działalności ponoszonych przez przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż na ulicach miasta, jarmarkach lub bazarach.

Decyzja ta jest odpowiedzią na potrzeby i wnioski lokalnych kupców. Za zniesieniem opłaty targowej przemawia również aktualna sytuacja epidemiczna i potrzeba wsparcia podmiotów prowadzących działalność handlową, z których wiele zmaga się z ekonomicznymi skutkami pandemii.

Należy również podkreślić, że na przestrzeni ostatnich lat wpływy z opłaty targowej systematycznie spadały, przy jednoczesnym wzroście kosztów związanych z jej pobieraniem. W 2019 r. realny dochód GMS z tytułu tej opłaty wyniósł 127 263,80 zł (w 2016 r. było to 148 067,04 zł), co oznacza, że obecnie opłata targowa ma marginalny udział w budżecie miasta.

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe