Najlepszy festiwal filmów dla dzieci wraca do Szczecina.

  • 23.09.2020, 15:11
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Najlepszy festiwal filmów dla dzieci wraca do Szczecina.
W dniach 26 września - 4 października zawita do Szczecina najważniejsze ogólnopolskie wydarzenie dedykowane najmłodszym kinomanom.

W Klubie Delta w Szczecinie odbędzie się 7. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. To jedno z największych i najważniejszych ogólnopolskich wydarzeń filmowych dedykowanych młodym widzom. Festiwal w Szczecinie rozszerza formułę i zwiększa liczbę pokazów, tak by można było skorzystać z filmowych propozycji także w godzinach popołudniowych.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do widzów w wieku 4-12 lat oraz ich opiekunów. Ideą, jaka od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów,  które  wyróżniają  się  walorami edukacyjnymi, artystycznymi  oraz  produkcyjnymi. W trakcie szczecińskiej edycji festiwalu publiczność obejrzy osiem filmów biorących udział w konkursie głównym o Kwiat Paproci i zadecyduje o wyborze najlepszego z nich.

„Doświadczenia ostatnich miesięcy pozwalają jeszcze bardziej docenić wartość spotkań i wspólnego dzielenia festiwalowych wrażeń. Podczas tej edycji w szczególny sposób będziemy dbać o zachowanie środków ostrożności i bezpieczeństwa związanych z wizytą w kinie i seansami filmowymi” – dodają organizatorzy wydarzenia.

Szczecin jest jednym z 20 miast, do których zawita w tym roku festiwal Kino Dzieci. Corocznie w naszym mieście wydarzenie to cieszy się sporą popularnością, ale tegoroczną sytuacja związana z pandemią nieco zmienia plan działań. „Nie rezygnujemy z pokazów porannych, które organizujemy głównie z myślą o grupach zorganizowanych, ale dodatkowo w tygodniu szkolnym zapraszamy na pokazy popołudniowe. Liczba miejsc na sali została ograniczona, kino jest zaopatrzone w specjalne środki bezpieczeństwa, widzów prosimy tylko o zaopatrzenie się w maseczki” – mówi Krzysztof Spór, koordynator działań filmowych w Klubie Delta.

Szczecińska odsłona festiwalu Kino Dzieci to mnóstwo atrakcji dla młodych widzów. „Będziemy szukać zaginionych skarbów, poznamy wartość prawdziwej przyjaźni i magiczną moc uśmiechu. Za sprawą naszych bohaterów wrócimy też do przejmujących wydarzeń znanych z lekcji historii, przypominając sobie jak ważna jest solidarność i chęć niesienia pomocy” – mówią organizatorzy wydarzenia.O statuetkę Kwiatu Paproci powalczą najlepsze światowe produkcje z ostatnich miesięcy, docenione przez krytykę i widzów najważniejszych festiwali dla młodych widzów na świecie. Każdy z filmów posiada dedykowaną kategorię wiekową, co ułatwia poruszanie się widzów po programie festiwalu.

Wśród filmowych propozycji Kina Dzieci w Szczecinie znajdą się następujące filmy:

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu” (6+). Najnowszy film o brawurowych detektywach, oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka.Tym razem do odnalezienia jest fortuna skradziona z pędzącego pociągu.

„Binti” (9+) to obsypana nagrodami (m.in. ECFA Award, festiwal Cinekid) oryginalna i poruszająca opowieść o przyjaźni i odkrywaniu siebie.Binti – przebojowa 12-latka, prowadzi swojego vloga i marzy o sławie. Grozi jej jednak deportacja do rodzinnego Konga. Schronienie znajduje przypadkiem u Eliasa i jego mamy. Dziewczyna i chłopak choć są jak ogień i woda, zaprzyjaźniają się.

„Szczęściara” (9+) to barwna, zabawna i momentami szalona opowieść! Gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę – to zdanie doskonale pasuje do 12-letniej Candice. Wielki optymizm dziewczynki sprawia, że wśród rówieśników uchodzi za dziwaczkę. Mimo to rudowłosa bohaterka śmiało idzie przez życie i chce pomagać innym. Fanów przygód Harry’ego Pottera, z pewnością ucieszy powrót profesor Pomony Sprout (Miriam Margolyes), którą w „Szczęściarze” oglądamy w roli Panny Bamford.

„Ella Bella Bingo” (4+) to opowieść o przygodach przebojowej 5-latki Elli i jej najlepszego przyjaciela Henry’ego. Kiedy Ella postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów, znajduje mnóstwo chętnych, a sama chce zaprezentować magiczne sztuczki w duecie z Henrym. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się Johnny, który ma mnóstwo gadżetów, w tym fantastyczny rower, więc od razu wzbudza zainteresowanie pozostałych dzieci. Czy przyjaźń Elli i Henry’ego przetrwa tę poważną próbę?

„Filonek Bezogonek” (4+) to adaptacja serii książek szwedzkiego klasyka Gösty Knutssona. Choć postać sympatycznego kociaka powstała prawie 80 lat temu, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Przygody kotów ze szwedzkiej Uppsali na ekran przenoszono już kilka razy, a najnowszą ich odsłonę podczas festiwalu zobaczymy premierowo.Filonek to pełna przygód i wzbogacona piosenkami historia o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.

„Halvdan – prawie wiking” (6+) to druga w programie 7. MFF Kino Dzieci filmowa adaptacja książkowej serii Martina Widmarka. Historia niemal jak z Romea i Julii. Dwa zwaśnione rody walczą o władzę. Wbrew konfliktowi Halvdan – kowal z wschodniej wioski i Meia – księżniczka z zachodu, próbują się zaprzyjaźnić i rozwiązać zagadkę zaginionego topora – symbolu siły wikingów. Czy ich zakazana przyjaźń przetrwa, a wieloletni konflikt zostanie zażegnany?

„Fritzi – przyjaźń bez granic” (9+). Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy. Rok 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. 12-letnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Nastolatka nie zgadza się z wizją podzielonego świata i dołącza do pokojowej rewolucji.

„Wszyscy za jednego” (9+) to trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni ponad granicami, o bezinteresownej pomocy, lojalności i wielkiej odwadze dzieci.

 

HARMONOGRAM POKAZÓW FESTIWALU KINO DZIECI W SZCZECINIE

26 WRZEŚNIA (SOBOTA)

11:00

Ella Bella Bingo, 4+, animacja

 

27 WRZEŚNIA (NIEDZIELA)

11:00

Halvdan - Prawie wiking, 6+, aktorski

 

28 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK)

10:00

17:00

Szczęściara, 9+, aktorski

 

29 WRZEŚNIA (WTOREK)

10:00

17:00

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu, 6+, aktorski

 

30 WRZEŚNIA (ŚRODA)

10:00

17:00

Binti, 9+, aktorski

 

1 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK)

10:00

17:00

Fritzi – przyjaźń bez granic, 9+, animacja

 

2 PAŹDZIERNIKA (PIĄTEK)

10:00

17:00

Wszyscy za jednego, 9+, aktorski

 

3 PAŹDZIERNIKA (SOBOTA)

11:00

Filonek Bezogonek, 4+, animacja

 

4 PAŹDZIERNIKA (NIEDZIELA)

11:00

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu, 6+, aktorski

 

INFORMACJE OGÓLNE

Klub Delta ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

Rezerwacja: 91 464 79 23

cena biletu 12 zł

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe