Zbiórka krwi w porcie Szczecin

  • 15.09.2020, 11:39 (aktualizacja 15.09.2020, 12:21)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Zbiórka krwi w porcie Szczecin
Już za miesiąc oddaj z nami krew w porcie Szczecin

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, zapraszają na akcję poboru krwi,  za miesiąc 15 października br. w godzinach  8.00-12.00 na parkingu przy budynku ZMPSiŚ SA ul. Bytomska 7 w Szczecinie.

Pamiętajmy, że krew jest absolutnie wyjątkowym lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Jego wyjątkowość polega na tym, że można go uzyskać tylko od drugiego człowieka. Krew podawana jest w stanach zagrożenia życia.

Dlatego zachęcamy wszystkich którzy czują, że mogliby oddać krew, do podzielenia się tym darem. Chętni powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Na miejscu będzie przeprowadzony wywiad zdrowotny i w przypadku braku przeciwwskazań, krew zostanie pobrana.

Może ją oddać osoba pełnoletnia do 65-ego roku życia, która waży nie mniej niż 50 kg, czuje się zdrowa i chce pomóc drugiemu człowiekowi. Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu:

©       zjeść lekki posiłek przed oddaniem krwi,

©       wypić min. litr płynów (woda, soki),

©       unikać nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania krwi,

©       ograniczyć palenie tytoniu na min.  godzinę przed oddaniem krwi,

©       nie spożywać alkoholu przynajmniej 24 h przed oddaniem krwi.

Dotychczas, podczas poprzednio organizowanych akcji w porcie udało się zebrać ponad 60 litrów krwi.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe