Najważniejsi dowódcy sił lądowych NATO przyjeżdżają do Szczecina

  • 10.09.2020, 12:00
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Najważniejsi dowódcy sił lądowych NATO przyjeżdżają do Szczecina
22-23 września Dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego gościć będzie najważniejszych dowódców sił lądowych NATO w ramach konferencji organizowanej przez Sojuszniczne Dowództwo Wojsk Lądowych (Allied Land Command/LANDCOM) z Izmiru.

LANDCOM z kwaterą główną w Izmirze (Turcja) koordynuje i synchronizuje działania wojsk lądowych Sojuszu. Zajmuje się ceryfikacją poszczególnych NATO-wskich dowództw, ocenia ich stopień wyszkolenia oraz gotowości bojowej. Dowództwo z Izmiru odpowiada za to, by siły lądowe Sojuszu były interoperacyjne i potrafiły współdziałać według wspólnych ujednolicownych procedur. To 17. konferencja z tej serii, ale po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.  

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe