OPERA NA ZAMKU W SZCZECINIE OTWIERA SEZON!

  • 07.09.2020, 12:57
  • Redakcja Telewizji Pomerania
OPERA NA ZAMKU W SZCZECINIE OTWIERA SEZON! Fot. P. Gamdzyk©Opera na Zamku
W sobotę 12 września Opera na Zamku w Szczecinie inauguruje nowy sezon artystyczny 2020/2021.

Spektaklem, który wznowi działalność Opery na Zamku w siedzibie teatru, będzie balet „Dzieci z dworca ZOO” w choreografii i inscenizacji Roberta Glumbka. Przedstawienie zdobyło Bursztynowy Pierścień 2018 dla najlepszego spektaklu sezonu, a Robert Glumbek otrzymał XIII Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury dla najlepszego choreografa w Polsce w 2018 roku.

Opera na Zamku sprzedaje bilety do końca roku. Kolejne spektakle to: „Zemsta nietoperza” J. Straussa, „Carmen” G. Bizeta, „Crazy for You” G i I. Gershwinów, „Proces” Ph. Glassa, „Romeo i Julia” Ch. Gounoda, „CosÌ fan tutte” W.A. Mozarta, „Madama Butterfly” G. Pucciniego, „Wieczór baletów polskich” R. Palestra i S. Moniuszki, „Dokręcanie śruby” B. Brittena i balet „Dziadek do orzechów” P. Czajkowskiego.

W tym sezonie Opera na Zamku planuje dwie premiery. 16 stycznia 2021 roku na scenie pojawi się musical A.J Lernera i F. Loewego „My Fair Lady”, a 24 kwietnia 2021 roku – spektakl baletowy L.A. Minkusa „Don Kichot”.

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe