Puchar Świata w Karate WUKF już za miesiąc w Szczecinie!

  • 11.08.2020, 11:49
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Puchar Świata w Karate WUKF już za miesiąc w Szczecinie!
W dniach 10-13 września br. w Netto Arenie odbędzie się największa i najważniejsza w tym roku impreza sportowa w Szczecinie - Puchar Świata w Karate WUKF.
Weźmie w nim udział ponad pół tysiąca uczestników z ok. 20 państw.  Wydarzenie to jeszcze do niedawna nosiło rangę Mistrzostw Świata WUKF, lecz na skutek kolejnej fali zakażeń koronawirusem na świecie i związanym z tym znacznym spadkiem przewidywanej frekwencji uczestników, Światowa Unia Federacji Karate-Do (WUKF) zdecydowała się o zmianie nazwy na Puchar Świata. Liczba zawodników pierwotnie, przed wybuchem epidemii, miała dojść do rekordowego pułapu 2500 karateków z ok. 40 krajów.
 
Organizatorem imprezy jest Klub Karate Bushikan Szczecin, z ramienia Polskiego Zjednoczenia Karate. Prezesem obu jest  5-krotny Mistrz Świata i 10-krotny Mistrz Europy  Paweł Bombolewski, który musiał sprostać nie lada zadaniu, próbując zorganizować imprezę tej skali w czasach epidemii i nieustannie zmieniających się przepisów dot. m.in imprezs portowych. 
 
Prawa do organizacji tej prestiżowej imprezy Bushikan otrzymał w październiku ub. roku na Kongresie WUKF w Odense (Dania).
 
Tegoroczna impreza zostanie rozegrana przy zastosowaniu wszelkich przepisów i rozwiązań sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu, Główny Inspektorat Sanitarny i Światową Organizację Zdrowia. Publiczność będzie wpuszczana do Netto Areny tylko w pierwszy dzień rywalizacji, czyli 10 września (konkurencje dzieci). W pozostałe dni impreza będzie zamknięta dla widzów.
 

Puchar Świata w Karate WUKF to impreza posiadająca niezwykły potencjał promocyjny, a bezprecedensowa liczba uczestników z całego świata stawia to wydarzenie na piedestale tegorocznych imprez sportowych w Województwie Zachodniopomorskim. 

Maskotką imprezy jest szczeciński Gryfus, a miejska inicjatywa postawienia jego figur na szczecińskim Złotym Szlaku idealnie wręcz wpisała się w zapotrzebowanie organizatora, który szykuje w związku z tym niespodziankę dla uczestników imprezy oraz mieszkańców naszego miasta.
 
Szanse na sukcesy sportowe w Pucharze Świata karateków Reprezentacji Polski, a szczecinian głównie są bardzo wysokie. Zawodnicy Bushikanu od lat plasują się w ścisłej światowej czołówce, rokrocznie przywożąc medale z najważniejszych imprez rangi MŚ i ME. Faworytów z grona Bushikanu jest wielu, m.in.  Natalia Leśniak (Mistrzyni Świata, Mistrzyni Europy),  Sttenio Almeida (Mistrz Świata, Mistrz PanAmeryki), Adrian Fułek (Mistrz Świata, Mistrz Europy), Brunon Giers (Mistrz Świata, Mistrz Europy), Paweł Juraszek (Mistrz Świata, Mistrz Europy), Michał Brysik (Mistrz Świata), Maciej Waryński (V-ce Mistrz Świata, Mistrz Europy), Karol Wojdyła (V-ce Mistrz Świata, Mistrz Europy), Weronika Kapler (V-ce Mistrzyni Świata),  Michalina Żuk (V-ce Mistrzyni Świata),  Małgorzata Czuba (Mistrzyni Europy), Jakub Piotrowski (Mistrz Europy), Zuzanna Leśnik (V-ce Mistrzyni Europy), czy Małgorzata Żuk (V-ce Mistrzyni Europy).
 
Jednym z głównych akordów imprezy będzie Międzynarodowa Gala Karate Zawodowego "WUKF 3", która odbędzie się w Netto Arenie 12 września wieczorem. W Gali tej po raz pierwszy w historii federacji WUKF Professional dojdzie do walki o pas Zawodowego Mistrza Świata WUKF, w której zmierzą się Leon Gordon (Anglia) i Daniele Spremberg (Włochy). Będzie to rewanż za listopadowy pojedynek, który odbył się również w Szczecinie (w Hali Szczecińskiego Domu Sportu), na Międzynarodowej Gali "WUKF 2". Wydarzenie będzie transmitowane w systemie PPV, co także jest swoistym novum w świecie Karate.
 
Pucharowi Świata w Karate WUKF będzie towarzyszyć WUKF Gasshuku, czyli Seminaria Techniczne Karate, które poprowadzą m.in. Kostas Pappas (Grecja), Soren Helsted, Matthias Boge (obaj Dania) oraz twórca systemu Karate Combat Maciej Grubski.
Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe