Ponad 1000 niespodzianek na budowie Stadionu Miejskiego

  • 10.08.2020, 11:06
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Ponad 1000 niespodzianek na budowie Stadionu Miejskiego Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
Choć II wojna światowa skończyła się wiele lat temu, to do dnia dzisiejszego spotykamy się z pamiątkami z jej okresu. Stare poniemieckie pociski, łuski oraz naboje z okresu wojny, były odnajdywane wielokrotnie na budowie Stadionu Miejskiego w Szczecinie.

Od momentu rozpoczęcia robót budowlanych, na terenie inwestycji doszło do kilkunastu interwencji saperów. W każdym przypadku, nigdy nie wiadomo co dokładnie zostało odkopane i jak jest groźne dla otoczenia. Dlatego do momentu wywiezienia potencjalnie niebezpiecznych materiałów i dokładnego sprawdzenia terenu wokół znaleziska, prace na budowie zostają każdorazowo wstrzymane.

 

Większość niespodzianek została odkryta podczas prac przy budowie nowych trybun – południowej i zachodniej. Szybsze rozpoczęcie robót budowlanych na trybunie wschodniej, również przyczyniło się do wielokrotnych interwencji patrolu saperskiego.

 

Do tej pory, z terenu budowy wywieziono ponad 1000 pocisków, nabojów, łusek i innych potencjalnie niebezpiecznych materiałów:

Pociski artyleryjskie typu A (do 75 mm) – 583 szt.

Pociski artyleryjskie typu B (od 76 do 105 mm) – 271 szt.

Granaty przeciwpiechotne – 36 szt.

Granaty ręczne – 23 szt.

Inne (naboje, łuski, czepce balistyczne) – 166 szt.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe