Koncert w ogrodzie, zabawy na wyspie

  • 15.07.2020, 13:43
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Koncert w ogrodzie, zabawy na wyspie
Co nas czeka w najbliższą niedzielę?

Koncert Ręczno-Nożnej Kapeli Przydrożnej w Ogrodzie Różanym i warsztaty dla najmłodszych na Wyspie Grodzkiej.

Szczecińska Agencja Artystyczna wraca  z koncertami  w każdą niedzielę o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym.  Wszystko w ramach 13. edycji Różanego Ogrodu Sztuki.

Na scenie wystąpią artyści szczecińskiej sceny muzycznej.  Zapraszamy także na wystawę plenerową z okazji 70-lecia Pałacu Młodzieży Pomorskiego Centrum Edukacji

w Szczecinie. A Różanka Dzieciom będzie na Wyspie Grodzkiej.

 

Niedziela, 19 lipca

 

godzina 12.00

Ogród Różany

Koncert Ręczno-Nożnej Kapeli Przydrożnej, szczecińskiego zespołu instrumentalno-wokalnego, którego repertuar jest swoistym kompromisem pomiędzy typową muzyką prezentowaną przez kapele podwórkowe, a estradowym brzmieniem zespołów folkowych. Skład zespołu obecnie tworzą: Gabrysia – skrzypce, śpiew, Kazik – gitara, śpiew, Janek – kontrabas, Andrzej – bęben, perkusja oraz Marek – akordeon.

 

godzina 13.00 – 15.00

Wyspa Grodzka

Różanka Dzieciom 2020

 

Warsztat 1

g. 13.00- 13.30

Ceramika z dźwiękiem, czyli ptasie gwizdki! - warsztaty mające podłoże w sztuce

i kulturze ludowej. Dzieci Tworzą ptasie gwizdki. Forma będzie zbliżona do jednego ptaka wskazanego przez prowadzącego a występującego na naszych terenach.

Szczecińskie rzeki – poznajmy ich mieszkańców – dzieci tworzą podwodną krainę

z materiałów papierniczych i artystycznych, zdobniczych.

 

Warsztat 2

g. 13.40-14.10

„A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd...” (Joanna Kulmowa „Po co jest teatr”) Jeżeli lubisz bawić się w teatr, koniecznie przyjdź na warsztaty teatralno-plastyczne. Zainspirowani twórczością Joanny Kulmowej wspólnie poszukamy zieleni w mieście i przygotujemy mini inscenizację teatralną

z wykonanymi wcześniej elementami scenografii.

 

g.14.20-15.00

Interaktywna czytanka/ spektakl

„Kołysanki Północy” wybierzemy się w muzyczną podróż do dalekich krajów Północy i posłuchamy tradycyjnych kołysanek nordyckich i polskich.

Kołysanki Północy to zaproszenie do wspólnego śpiewania i zabawy

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe