IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy

  • 30.06.2020, 15:14 (aktualizacja 30.06.2020, 15:22)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy
W niedzielę odbył się IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który zorganizował Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Szczeciński klub do współpracy przy projekcie zaprosił Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz mierzyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz My w Gminie Dobra. Partnerem wydarzenia tradycyjnie było Centrum Handlowe Ster na którego patio rowerzyści zakończą rajd.

Rowerzyści w bardzo spokojnym tempie pokonali dystans 14 kilometrów jadąc ulicami Mierzyna oraz szczecińskich Gumieniec. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Mierzyna, Polic oraz Szczecina. Po dotarciu do patio Centrum Handlowego Ster rowerzyści otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek przygotowany przez Centrum Handlowe Ster, a uczestnicy konkursów nagrody.

Poprzednie edycje tego wydarzenia gromadziły nawet 400 rowerzystów, ale ze względu na trwającą epidemią spowodowaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 w tegorocznej edycji maksymalnie mogło wziąć udział 150 osób. Po raz pierwszy organizatorzy musieli zorganizować zapisy, aby nie przekroczyć maksymalnej ilości uczestników zgromadzenia. Na rajd przybyły całe rodziny, a wśród nich wiele dzieci w różnym wieku.

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie po przeprowadzeniu analizy wskaźników dot. aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie województwa zachodniopomorskiego, stwierdził niski poziom zagrożenia dla uczestników i innych osób w związku z zorganizowanym zgromadzeniem. Z racji trwającej epidemii uczestnicy rajdu byli zobowiązani do zachowania ograniczeń wynikających z tego rozporządzenia o których informuje organizator wydarzenia.

Udział w wydarzeniu tradycyjnie był bezpłatny.

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu Społecznik z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tej dotacji uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe medale, dzieci - odblaskowe kamizelki rowerowe, a zwycięzcy konkursów - nagrody.

„Bardzo się cieszę, że po przerwie wynikającej z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 możemy znowu organizować rodzinne rajdy rowerowe. Dzisiaj dopisała zarówno frekwencja jak i pogoda, a uczestnicy zgromadzenia stosowali się do wytycznych, aby zminimalizować jakiekolwiek zagrożenia. To już czwarta edycja wydarzenia i Mierzyn po raz kolejny stał się rowerową stolicą pełną miłośników turystyki rowerowej. Tym razem musieliśmy ograniczyć ilość uczestników do 150, ale takie kameralne wydarzenia też mają swój urok” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe