„Dobry Start”: Wnioski online od 1 lipca

  • 29.06.2020, 12:42 (aktualizacja 29.06.2020, 13:03)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
„Dobry Start”: Wnioski online od 1 lipca
Od środy, 1 lipca przyjmowane będą elektroniczne wnioski o przyznanie świadczenia w ramach programu Dobry Start. Rodzice mogą uzyskać 300 zł wsparcia na zakup szkolnej wyprawki. Tradycyjne, papierowe wnioski będzie można składać od sierpnia.

Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia, lub 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Pieniądze zostają przyznane na każde dziecko niezależnie od dochodu rodziny.

Od 1 lipca wniosek będzie można złożyć poprzez systemy bankowości elektronicznej oraz przez rządowy portal [email protected] Miesiąc później rozpocznie się przyjmowanie tradycyjnych wniosków. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną jeszcze bardziej zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną. To najszybszy i najbezpieczniejszy sposób ubiegana się o świadczenie. W ubiegłym roku ponad 80 % wniosków zostało złożonych online.

Rodzice chcący skorzystać ze świadczenia muszą przesłać swoje dokumenty najpóźniej do dnia 30 listopada. Wszystkie osoby, które złożą wnioski w lipcu i sierpniu mają zagwarantowaną wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września.

W 2019 roku w Szczecinie ze świadczenia skorzystało ponad 29 tysięcy rodzin, w sumie wypłacono ok. 11,6 mln zł.

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe