USA wycofają część żołnierzy z Niemiec

  • 18.06.2020, 14:37
  • Redakcja Telewizji Pomerania
USA wycofają część żołnierzy z Niemiec
Prezydent Stanów Zjednoczonych potwierdził, że Waszyngton zredukuje liczbę stacjonujących w Niemczech żołnierzy do 25 tys.

Donald Trump, potwierdzając wydanie Departamentowi Obrony polecenie zmniejszenia amerykańskiej obecności wojskowej w Niemczech, po raz kolejnych wytknął Berlinowi, że za mało, jego zdaniem, wydaje on na zbrojenia.

„Niemcy, jak wszyscy wiecie, są bardzo nieuczciwe w swoim finansowym wkładzie w NATO, bo przeznaczają tylko 1 proc. PKB na obronność, a powinni przeznaczać 2 proc. A nawet te 2 proc. to bardzo mało. Powinno się przeznaczać więcej. Oszukują więc nas na miliardy dolarów i tak jest już od lat” – stwierdził prezydent USA.

Wskazał też na współpracę Berlina z Moskwą przy budowie gazociągu Nord Stream 2. „Dlaczego Niemcy płacą Rosji miliardy za energię podczas gdy my mamy chronić Niemcy przed Rosją? To nie działa w ten sposób. Obecność amerykańskich żołnierzy w Niemczech przynosi temu krajowi korzyści gospodarcze” – podkreślił Trump.

I dodał, że „Niemcy zyskują a bardzo źle traktują USA w kwestiach handlowych jako członek Unii Europejskiej.” „Prowadzimy negocjacje handlowe, ale w tym momencie nie jestem usatysfakcjonowany układem, który oni chcą zawrzeć” – stwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych.

Agencja Reutera poinformowała niedawno, że część z amerykańskich żołnierzy wycofanych z Niemiec, miałaby powrócić do USA, ale część może zostać przesunięta do Polski. Nie ma jednak jeszcze żadnych oficjalnych informacji na ten temat, ani żadnych konkretnych liczb.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe