Nowe mieszkania nad jeziorem Dąbie

  • 16.06.2020, 10:38 (aktualizacja 16.06.2020, 10:46)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Nowe mieszkania nad jeziorem Dąbie
TBS Prawobrzeże zakończyło właśnie budowę nowego osiedla przy ul. Fregaty w Szczecinie. W sumie powstało sześć budynków, w których jest prawie 200 mieszkań. Wszystko to w sąsiedztwie jeziora Dąbie. Pierwsi lokatorzy już wprowadzają się do swoich domów.

Budowa pierwszego etapu osiedla ruszyła w sierpniu 2018 r. W ciągu niespełna dwóch lat zaniedbana dotąd przestrzeń w rejonie ul. Masztowej i Oficerskiej przeszła radykalną metamorfozę. W miejscu, gdzie były stare zabudowania i chaszcze powstały nowoczesne budynki mieszkalne. To kolejny przykład rewitalizacji zdegradowanych obszarów.

Atutem osiedla z pewnością jest bliskość jeziora Dąbie, kąpieliska i plaży miejskiej oddalonej jedynie 500 metrów od mieszkań (kąpielisko obecnie jest modernizowane). Dodatkowo też w pobliżu znajduje się m.in. żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa.

Osiedle powstało na solidnych fundamentach. Ze względu na jego usytuowanie najpierw wbito w ziemię ponad 700 pali na głębokość 5 i 6 metrów (ich łączna długość to ponad 3,5 km). Wzmocniono także podłoże pod budowę dróg i parkingów na osiedlu. Zastosowano kolumny żwirowe wraz z materacem geosyntetycznym.

Dopiero potem przystąpiono do realizacji zasadniczej części inwestycji.

Mieszkania, jak zawsze w przypadku inwestycji TBS, są wykończone pod klucz. To znaczy praktycznie od razu do zamieszkania. Po stronie mieszkańców jest jedynie pomalowanie ścian na swój wymarzony kolor i wniesienie mebli. W pokojach znalazły się nowoczesne wykładziny, w łazienkach - terakota oraz płytki ceramiczne. W mieszkaniach zamontowano zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, nowe okna i drzwi. 

Mieszkania parterowe mają dostęp do ogródków przydomowych. Przewidziano także lokale dla osób niepełnosprawnych.

Teren wokół budynków jest kompleksowo zagospodarowany. W ramach inwestycji wykonano: oświetlenie, chodniki, alejki, ławki, place zabaw i miejsca parkingowe. Zasadzono także drzewa i wysiano trawę. Inwestycja obejmowała także przebudowę fragmentów ul. Masztowej oraz Oficerskiej. Powstała także ul. Fregaty, osiedlowa droga - przedłużenie ul. Masztowej. 

Koszt inwestycji wynosi ok 60 mln zł. Budowa osiedla jest finansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego, wkładu gminy, partycypacji najemców i środków własnych TBS Prawobrzeże.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe