Od 13 czerwca granice z UE otwarte.

  • 10.06.2020, 19:21
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Od 13 czerwca granice z UE otwarte.
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej powiedział, że granice dla państw Unii Europejskiej zostają otwarte.

Od 13 czerwca zostanie przywrócony ruch na przejściach granicznych, a od 16 czerwca loty międzynarodowe.

Od najbliższej soboty Polacy będą mogli wjechać do państw Unii Europejskiej. Podobnie - naszą granicę będą mogli przekroczyć obywatele krajów unijnych. Przypomnijmy, że przez ostatnie tygodnie po przekroczeniu granicy należało przejść dwutygodniową kwarantannę.

Przedsiębiorcy z naszego województwa od kilku tygodni domagali się otwarcia granic. Większość hoteli i usług w nadmorskich kurortach jest w stanie całorocznie funkcjonować tylko dzięki klientom zza zachodniej granicy. Tak naprawdę nie samo pozwolenie na pracę hoteli, ale właśnie dopiero otwarcie granic oznacza dla przedsiębiorców odmrożenie gospodarki. Stąd protesty i apele branży w ostatnich tygodniach. O wskazanie planów związanych z odmrożeniem ruchu międzynarodowego apelował m.in. Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. Ostatnie dni były wśród przedstawicieli branży z naszego regionu bardzo nerwowe.

- Rząd wyszedł naprzeciw oczekiwaniom branży turystycznej, bo ona w największym stopniu odczuwała gospodarcze skutki zamkniętych granic. 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe