Węzeł Głębokie

  • 10.06.2020, 19:00
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Węzeł Głębokie
Budowa torowiska tramwajowego, prace przy budowie ścieżki rowerowej, prace sieciowe.

Roboty budowlane toczą się aktualnie w wielu miejscach tej rozległej inwestycji. To oznacza również kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Diametralnie zmienił się krajobraz na terenie przyszłej pętli tramwajowo-autobusowej. Na ułożonych podkładach ustawione są już fragmenty nowego torowiska tramwajowego. Prace toczą się także wzdłuż ulicy Kupczyka, gdzie wykonywane są kolejne warstwy konstrukcyjne nawierzchni ulicy jak również ścieżki rowerowej. W bliskim sąsiedztwie ulicy Kupczyka prowadzone są roboty związane z budową zbiornika retencyjnego. Trwa montaż ścianek szczelnych. Pojemność czynna zbiornika wyniesie ok 1300m3.

Utrudnienia w ruchu

W związku z realizacją robót budowlanych, między 17 a 19 czerwca br. planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu czasowej organizacji ruchu na ul. Zegadłowicza. Od ul. Kąpieliskowej na długości około 110 m w kierunku Szczecina w miejscu niegdyś istniejącego chodnika, zostanie wykonane poszerzenie istniejącej jezdni. Następnie zamknięty zostanie pas ruchu w kierunku Polic, przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu dwukierunkowego.

Dodatkowo w dniu 20 czerwca br. na ul. Kupczyka wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na kolejnym odcinku przebudowywanej ulicy.

O inwestycji

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne. W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i  ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Przebudowane zostaną również okoliczne ulic. W ramach przebudowy Al. Wojska Polskiego zaprojektowano 2 jezdnie po 2 pasy ruchu. Po stronie zachodniej znajdzie się wydzielony ciąg pieszo-rowerowy, oddzielony od jezdni pasem zieleni o szerokości 3 m. Na ul. Zegadłowicza zaprojektowano jezdnię o szerokości 7 m (2 x 3,5 m) na odcinku od skrzyżowania al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Kąpieliskową – ok. 300 m. Wykonane zostanie także włączenie do nowego układu drogowego ul. Kąpieliskowej. Po stornie zachodniej zaprojektowano pomiędzy krawędzią jezdni a ogrodzeniem kąpieliska „Głębokie”, ścieżkę rowerową dwukierunkową o szerokości 2,5 m i chodnik o szerokości 2,25 m. Na ulicy Miodowej przebudowany zostanie niezbędny odcinek ze względu na przebudowę skrzyżowania i budowę wjazdu na pętlę. Wzdłuż ul. Miodowej, pomiędzy istniejącym budynkiem restauracji a pętlą tramwajowo-autobusową, zaprojektowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 m z włączeniem do układu dróg leśnych. W pobliżu skrzyżowania wykonany zostanie wlot na układ ścieżek rowerowych z jezdni ul. Miodowej. W ramach projektu dojdzie również do przebudowy ul. Kupczyka na odcinku ponad 1,8 km. Pojawi się nowa jezdnia o szerokości 6 m (2 x 3 m) a także ciągi pieszo-rowerowe i ścieżka rowerowa. Prace obejmą także budowę oświetlenia, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę instalacji podziemnych.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe