Szczecin wybrany organizatorem Mistrzostw Świata w Karate WUKF drugi rok z rzędu!

  • 10.06.2020, 11:31
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Szczecin wybrany organizatorem Mistrzostw Świata w Karate WUKF drugi rok…
Światowa Unia Federacji Karate-Do (WUKF) podjęła decyzję o ponownym wybraniu Szczecina jako gospodarza Mistrzostw Świata Karate WUKF w 2021 roku.

Ze względu na pandemię COVID-19 tegoroczne Mistrzostwa Świata, które również odbędą się w Szczecinie, zostaną przeprowadzone w okrojonej formule, podyktowanej obostrzeniami i wytycznymi Ministerstwa Sportu oraz Światowej Organizacji Zdrowia. To właśnie m.in z tego powodu światowa federacja WUKF postanowiła dać stolicy Pomorza Zachodniego, a konkretnie Klubowi Karate Bushikan (we współpracy z Polskim Zjednoczeniem Karate) kolejną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności organizacyjnych i potencjału turystycznego Szczecina, świetnie uwypuklonych podczas Mistrzostw Świata WUKF zorganizowanych przez Bushikan w Szczecinie w 2014 r. Impreza ta do dzisiaj uznawana jest za najlepszą w historii WUKF, została też uhonorowana przez Urząd Miasta Szczecin nagrodą dla Najlepszej Imprezy Sportowej w 2014 r. w naszym mieście. Niezwykle istotnym aspektem przemawiającym za bezprecedensową inicjatywą organizacji Mistrzostw Świata w Karate WUKF rok po roku w Szczecinie jest również potężny zastrzyk finansowy dla szczecińskich branż: hotelowej, gastronomicznej i transportowej. To szczególnie ważne teraz, w dobie spowolnienia ekonomii i strat poniesionych przez ww. gałęzie gospodarki w czasie pandemii COVID-19. Na pewno na decyzję WUKF miało również wpływ wysokie ulokowanie Prezesa Bushikanu i Polskiego Zjednoczenia Karate Pawła Bombolewskiego w kontynentalnych strukturach WUKF - Bombolewski jest V-ce Prezydentem Europejskiej Unii Federacji Karate-Do (EUKF).

Paweł Bombolewski, główny organizator MŚ: "Bardzo cieszymy się z tej decyzji. Wynika ona z potencjału Szczecina, jako organizatora tak wielkich przedsięwzięć. Udowodniliśmy, że potrafimy przeprowadzać je na wysokim poziomie, będąc 6 lat temu organizatorami Mistrzostw Świata, które na niezwykle widowiskowej Ceremonii otwierał sam Prezydent Lech Wałęsa. Przyznanie nam praw do organizacji MŚ w 2021 r. jest pokłosiem tamtego sukcesu. Jest to sytuacja bezprecedensowa, nie było jeszcze w historii Karate takiego przypadku - w federacji WUKF nie było Miasta, które organizowałoby najważniejszą imprezę świata Karate więcej niż jeden raz. My nie dość, że w bieżącym roku zrobimy to po raz drugi, to jeszcze rok później dołożymy trzeci! Niektórzy mogą powiedzieć, że to szaleństwo, ale ja widzę w tym ogromną szansę dla naszego miasta i regionu. Mam tylko nadzieję, że dopiszą sponsorzy, a na wysokości zadania staną jednostki samorządu terytorialnego, którym powinno szczególnie zależeć na promocji i pozyskiwaniu tak ogromnych wydarzeń. Gorąco liczymy też, że uda nam się uzyskać wsparcie ze strony naszego partnera EurEThICS, będącego członkiem House of Sport, działającego przy Parlamencie Europejskim w Brukseli i ściśle współpracującego z WUKF, co daje nam możliwość używania logo Komisji Europejskiej".

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata w Karate WUKF odbędzie się w szczecińskiej Netto Arenie w dniach od 10 do 13 września. Weźmie w niej udział ponad tysiąc karateków z ok. 30 państw (tyle pozostało po rezygnacji Kanady i Republiki Południowej Afryki z tegorocznego przyjazdu do Szczecina, a także po znacznym okrojeniu składów przez inne narodowe federacje). 

Dokładna data przyszłorocznego wydarzenia nie jest jeszcze znana. Ma w nim wziąć udział ok. 2500 zawodników z ponad 40 krajów.

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe