Matura 2020. Na początek język polski

  • 08.06.2020, 14:30
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Matura 2020. Na początek język polski
Jakie pytania?

O godz. 9 rozpoczął się pierwszy egzamin, z języka polskiego. Pytania były następujące:

  1. Jaki wpływ na przesłanie utworu ma wprowadzenie elementów fantastyki? Odwołaj się do fragmentów "Wesela" Wyspiańskiego i wybranych dzieł kultury. To było pierwsze zadanie.
  2. Drugi temat został oparty na wierszu Anny Kamieńskiej "Daremne". W zadaniach otwartych pojawił się również fragment epopei narodowej, czyli "Pana Tadeusza".

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa matura została przesunięta o miesiąc. Co ciekawe, nie wszystkim uczniom podobał się dodatkowy miesiąc wolnego.

Część maturzystów wolała napisać maturę w maju i mieć już to wszystko za sobą, zająć się studiami, dla innych  nie miało to większego znaczenia, bo i tak cały ten czas poświęcali na powtarzanie materiału.  Najważniejsze, że już jesteśmy po egzaminie z języka polskiego. Teraz już będzie z górki.

We wtorek o godz. 9 uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w środę - z języka angielskiego.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe