Baseny szykowane do otwarcia

  • 04.06.2020, 14:38
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Baseny szykowane do otwarcia fot: Aleksandra Staśkiewicz
W Szczecińskim Domu Sportu trwają przygotowania do uruchomienia miejskich pływalni, które z powodu pandemii od blisko trzech miesięcy są zamknięte. Baseny zostaną ponownie otwarte 20 czerwca br.

Obecnie niecki Floating Areny i basenu 25m są napełniane wodą, gdyż w ostatnich tygodniach były one puste. W tym czasie przeprowadzono szereg prac konserwatorskich  (m.in.: uzupełniono fugi i wymieniono uszkodzone płytki ceramiczne) oraz wyczyszczono i zdezynfekowano obiekt.

Gdy woda znajdzie się już w basenach, będzie musiała zostać podgrzana. Wtedy możliwe będzie pobranie próbek do badań. Dopiero po osiągnięciu wymaganych parametrów pływalnie będą mogły być udostępnione mieszkańcom. Proces napełniania basenów i wspomniane badania potrwają ok. dwóch tygodni.

Z uwagi na wytyczne rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dot. funkcjonowania basenów, na pływalniach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób (max. 4 osoby na torze). Oznacza to, że z Floating Areny jednocześnie będzie mogło korzystać max. 40 osób, a z basenu 25m max. 24 osoby.

UWAGA! Termin ważności karnetów niewykorzystanych z powodu koronawirusa zostanie przedłużony do 30 września.

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe