Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła datę wyborów prezydenckich.

  • 03.06.2020, 14:50 (aktualizacja 03.06.2020, 15:01)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła datę wyborów prezydenckich.
Głosowanie odbędzie się w niedzielę 28 czerwca

Wczoraj prezydent podpisał ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na prezydenta zarządzonych w 2020 roku z możliwością głosowania korespondencyjnego.

To już pewne - wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę 28 czerwca, a ewentualna druga tura dwa tygodnie później - 12 lipca.

- Otrzymałam informację od PKW o pozytywnym zaopiniowaniu kalendarza wyborczego, który przedstawiłam - podkreśliła podczas konferencji prasowej marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Do 10 czerwca komitety nowych kandydatów będą musiały złożyć 100 tys. podpisów poparcia. Z kolei 13 czerwca minie termin na zgłaszanie konsulom zamiaru głosowania korespondencyjnego za granicą, a 16 czerwca na zgłaszanie komisarzowi wyborczemu (za pośrednictwem urzędu gminy) chęci głosowania korespondencyjnego na terenie Polski.

- Prawo wyborcze to jedno z podstawowych praw każdego obywatela i nie może być tak, że jakakolwiek partia polityczna uznaje, że ona ma prawo decydować, czy wybory prezydenckie się odbędą i w jakim terminie, a mieliśmy z tym do czynienia mniej więcej od początku marca – mówiła marszałek Witek.

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe