„Twój pomysł na miasto”

  • 01.06.2020, 09:33 (aktualizacja 01.06.2020, 09:44)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
„Twój pomysł na miasto”
Dziś, tj. 1.06.2020 r. o godz. 9.00 rusza nabór projektów do tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który potrwa do 1 lipca.

Przypominamy.  W tym roku mieszkańcy, którzy chcą zgłosić swój projekt będą mieli na to czas od 1 czerwca do 1 lipca 2020 r.  To szansa na realizację działań lub inwestycji w Waszym najbliższym otoczeniu.

 

-Oprócz kwoty, która w tym roku wzrasta do ponad 14 mln zł wszystkie ubiegłoroczne zasady pozostają niezmienione – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta miasta. –Mamy wiec podział  na 22 obszary lokalne i 1 ogólnomiejski, a mieszkańcy przez miesiąc będą mogli zgłaszać swoje pomysły zarówno „miękkie” jak i inwestycyjne.

Tegoroczna pula SBO to 14 606 083 zł do wydania. By wziąć udział w zagospodarowaniu tej kwoty wystarczy mieć pomysł na inwestycje lub działanie w obszarze lokalnym lub ogólnomiejskim, zebrać minimalną liczbę 10 podpisów na liście poparcia i w podanym terminie zgłosić swój wniosek do magistratu.

- Mamy nadzieję, że wzorem ubiegłego roku mieszkańcy chętnie skorzystają z szansy na realizację swoich pomysłów, zarówno tych najmniejszych jak szkolenie, po te duże inwestycyjne – mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Zapraszamy do zadawania pytań!

Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji.

 

Projekty mogą być:

- ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30% środków.

oraz

- lokalne -  na które przeznaczono 70% środków. Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne  na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

 

Wnioski można składać od 1 czerwca (od godz. 9.00) do 1 lipca 2020 r.  (do godz. 15.30) drogą ELEKTRONICZNĄ, logując się na stronie www.sbo.szczecin.eu, lub tradycyjnie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i złożenie go w siedzibie Urzędu Miasta lub w filii Urzędu.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe