Port Lotniczy Szczecin – Goleniów przygotowuje się do przyjęcia pierwszych pasażerów

  • 26.05.2020, 15:17 (aktualizacja 26.05.2020, 15:24)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Port Lotniczy Szczecin – Goleniów przygotowuje się do przyjęcia pierwszych pasażerów
Już od 01.06.2020 roku, samoloty PLL LOT zaczną latać na trasie Warszawa – Szczecin – Warszawa.

Od lipca, swoje operacje wznawiają Ryanair, Wizz Air (od 03.07 – nowa trasa do Lwowa) oraz Norwegian.

Od sierpnia – SAS

Zdając sobie sprawę, że wszyscy będziemy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, port lotniczy wraz z liniami lotniczymi podjął wspólne działania, aby latanie, pod względem COVID-19 było bezpieczne.

Linie lotnicze wprowadzają obowiązek noszenia maseczek, każdy samolot podlegać będzie dezynfekcji, zminimalizowane zostaną podawanie cateringu i sprzedaż pokładowa. Przemieszczanie się po pokładzie samolotu będzie ograniczone i możliwe tylko po uzyskaniu zgody personelu pokładowego. Samoloty wyposażone będą w filtry HEPA.

Również na lotnisku spotkamy się z „nową sytuacją”. 

Z terminala pasażerskiego korzystać będą mogli tylko i wyłącznie pasażerowie, którym przed wejściem mierzona będzie temperatura. Osoby odprowadzające będą mogły się pożegnać na terenie parkingów. Wewnątrz terminala pasażerskiego obowiązkowe będzie noszenie maseczek oraz dezynfekowanie rąk przed i po kontroli bezpieczeństwa. Na terenie terminala pasażerskiego, w strefie przed jak i po odprawowej rozstawione będą punkty do dezynfekcji rąk. Codziennie, w godzinach nocnych dezynfekcji podlegać będzie cały terminal pasażerski.

Te wszystkie działania mają sprawić, że latanie będzie bezpieczne, a pasażerowie znów zapełnią lotnisko i samoloty z niego odlatujące.

Cały proces przywracania „normalności” w lotnictwie potrwa pewien okres czasu.

Dlatego też, Port Lotniczy Szczecin – Goleniów rozpoczyna kampanię promocyjno – informacyjną #BEZWASNIEMANAS.

Podczas kampanii, którą zapoczątkował film na naszym profilu FB https://pl-pl.facebook.com/SzczecinAirport/  chcielibyśmy zachęcać mieszkańców Pomorza Zachodniego do korzystania z naszego Regionalnego Portu Lotniczego.

Zachęcać do lokalnego patriotyzmu, poprzez który wspieramy nasze Zachodniopomorskie firmy.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe