Dwulatek w szpitalu na Pomorzanach

  • 26.05.2020, 12:49
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Dwulatek w szpitalu na Pomorzanach PAP
Funkcjonujący w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach Bank Mleka Kobiecego obchodzi dokładnie drugie urodziny. Otwarty 24 maja 2018 r. był wówczas 10. taką placówką w kraju. Dziś jest prężnie rozwijającą się jednostką, która „wykarmiła” już ponad 280 wcześniaków i chorych noworodków.

Od początku działania do dzisiaj Bank Mleka Kobiecego SPSK-2 otrzymał od Honorowych Dawczyń Mleka Kobiecego 361 285 ml mleka! To ponad 361 litrów, czyli 4 332 dwunastolitrowe zgrzewki mleka. Bez honorowych dawczyń BMK nie mógłby istnieć – to dzięki nim mogliśmy pomóc 284 noworodkom! Najdłuższy czas współpracy z Bankiem jednej z dawczyń to… 9 miesięcy. A w ubiegłym tygodniu zgłosiła się do nas mama, która będzie nas wspierać po raz drugi – przy karmieniu swego drugiego dziecka.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie na podstawie umowy może również przekazywać mleko kobiece z BMK potrzebującym go noworodkom do szpitala w Zdrojach. Wolę podobnej współpracy wyraził także Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 przy Unii Lubelskiej, z oddziałem w Policach. Liczymy na to - dzięki temu rozszerzylibyśmy możliwość pomocy także innym wcześniakom.

Powstanie Banku Mleka Kobiecego SPSK-2 nie byłoby możliwe bez Darczyńców i Przyjaciół – polskich i niemieckich klubów Rotary, szczególnie Rotary Club Szczecin Center, Miasta Szczecina, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, firmy DanLab, Fundacji Banku Mleka Kobiecego oraz determinacji i zaangażowania zespołu Kliniki Patologii Noworodka SPSK-2, której lekarzem kierującym jest dr hab. n. med. Beata Łoniewska, prof. PUM.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe