Szkolenie pierwszych "terytorialsów"

  • 05.12.2019, 22:19 (aktualizacja 26.05.2020, 15:33)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Szkolenie pierwszych "terytorialsów" agencja wojskowa
14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczyna szkolenie pierwszych żołnierzy - ochotników, którzy wstąpią niebawem w jej szeregi. Tzw. „ósemka”, czyli szkolenie wyrównawcze, w którym wezmą udział byli żołnierze i funkcjonariusze (którzy odbyli zasadniczą służbę wojskową, byli żołnierze zawodowi, funkcjonariusze policji Straży Granicznej czy absolwenci Legii Akademickiej) odbędzie się na Poligonie Wędrzyn w dniach od 7 do 14 grudnia. 
W dniu 13 grudnia (piątek) przyszli „terytorialsi” przejdą tzw. pętlę taktyczną polegającą na wykonaniu szeregu zadań, które będą oceniane przez instruktorów. Po jej zakończeniu staną się żołnierzami 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsze szkolenie dla tych, którzy nie odbyli wcześniej służby wojskowej (uczniów, studentów, pracowników) zakończone wojskową przysięgą planujemy przeprowadzić w czasie „ferii z WOT” w lutym 2020 roku.
Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe