Blisko 900 dzieci będzie pływać na Otylia Swim Cup w Szczecinie!

  • 05.12.2019, 22:10 (aktualizacja 26.05.2020, 13:56)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Blisko 900 dzieci będzie pływać na Otylia Swim Cup w Szczecinie!
To będzie niezwykły weekend dla blisko dziewięciuset młodych pływaczek i pływaków.

Zawodnicy z ponad pięćdziesięciu klubów wezmą udział w dwudniowych zawodach pływackich Otylia SwimCup, które odbędą się w sobotę i niedzielę we Floating Arenie wSzczecinie.

Otylia SwimCup to jedna z największych imprez pływackich dla dzieci w Polsce. Każdego roku odbywa się dwukrotnie – wiosną oraz w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia. W tym roku pływacy rywalizowali pod koniec marca w Łodzi.

–Kolejny raz nasze zawody gromadzą tłumy uczestników, co powoduje, że czuję wielką radość w sercu. Organizujemy te zawody po to, by dać tym młodym zawodnikom motywację i możliwość rywalizacji na perfekcyjnie zorganizowanych zawodach – mówi Otylia Jędrzejczak, której Fundacja jest organizatorem imprezy.

W imprezie mogą wziąć udział zawodnicy w wieku 8-13 lat, zrzeszeni w klubach Polskiego Związku Pływackiego. Jak w każdym roku, także i teraz na zawody Otylia SwimCup przyjadą młodzi pływacy z kilku klubów z Ukrainy. – Zawsze ich gorąco witamy, bo to dobrze, że polscy pływacy mogą konfrontować się z rywalami z innych krajów – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

Tegoroczny Otylia SwimCup będzie wyjątkowy i pełen atrakcji. Będzie specjalny pokój zabaw dla dzieci z atrakcjami zorganizowanymi przez fundację i jej partnerów, m.in. firmy i marki Koral, Oshee, Sante i Grześki. Oczywiście na młodych pływaków czekają też atrakcyjne pakiety startowe. Gośćmi specjalnymi Otylii Jędrzejczak będą trzykrotny medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata Piotr Lisek oraz znakomita niedawno lekkoatletka, również medalistka mistrzostw świata, Monika Pyrek. Oboje nasi wspaniali tyczkarze związani są rodzinnie i zawodowo ze Szczecinem.

Otylia Jędrzejczak i jej sztab tradycyjnie w trakcie Otylia SwimCup chcą przyjrzeć się rozwojowi zawodników, którzy brali udział w poprzednich edycjach tych zawodów. – Zawsze monitorujemy najzdolniejszych zawodników, ale także chcemy wyłapywać nowe talenty. Mamy utalentowanych zawodników, którym w ramach działań fundacji staramy się pomagać – mówi Jędrzejczak.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe