Magiczny dzień na Floating Arena w Szczecinie!

  • 25.11.2019, 11:53 (aktualizacja 26.05.2020, 13:55)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Magiczny dzień na Floating Arena w Szczecinie!
Piątkowe popołudnie i wieczór pełne atrakcji. Pierwszy dzień rywalizacji w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych za nami.

Uroczyste otwarcie rozpoczęło się od wprowadzenia przez szczecińskiego Gryfusia przedstawicieli 38 ekip, w tym 12 zagranicznych. Sportowcy, kibice zostali powitani m.in. przez przedstawicieli zachodniopomorskich władz. Przybyłych powitał w imieniu organizatorów prezes KSI START Szczecin Tomasz Kaźmierczak, głos zabrał również Marcel Jarosławski z Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START. Jako ostatni głos zabrał Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek, który oficjalnie otworzył Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorzy dzięki pomocy non-profit agencji Lungo pozyskali wielkich partnerów wydarzenia. Floating Arena ożyła dla całych rodzin. Pływaniu towarzyszy wiele bezpłatnych, dodatkowych atrakcji. 

W piątek najmłodsi mogli zobaczyć spektakl teatralny z bajkami Brzechwy, mieli strefę wolnej zabawy, malowanie buziek. Mamy mogły uczestniczyć w otwartych zajęciach jogi, a całe rodziny uczestniczyły w pokazie iluzjonisty.

W ostatnich latach na szczecińskiej Floating Arenie dominowała reprezentacja Holandii, tym razem pierwsze skrzypce zaczyna grać reprezentacja Uzbekistanu.

Najlepszy wynik pierwszego dnia wśród kobiet należy do Uzbejki Nigorakhon Mirzokhidova’ej (grupa S13), która na dystansie 100m stylem grzbietowym uzyskała 933 pkt.

W gronie mężczyzn najlepszy okazał się Michał Golus (grupa S8) z klubu MKS Wodnik Radom, który na 50m stylem motylkowym uzyskał 931 pkt.

Kibice czekali na pojedynek na 50m motylkiem paraolimpijskich gwiazd: reprezentantki gospodarzy z KSI START Szczecin Pauliny Woźniak z Joanną Mendak (Start Białystok). Piękna postawa kibiców którzy oklaskiwali zwycięstwo Mendak, druga Woźniak, trzecie miejsce dla reprezentantki Danii Amalie Vinther.

Przyszłość przed zawodnikami START Wrocław: Igorem Hrehorowiczem i Alanem Ogorzałek, a także Zuzanną Boruszewską (UKS SP 149 Łódź).

W sobotę i niedzielę ciąg dalszy emocji sportowych i atrakcji dla całych rodzin.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe