Muzyk "Budki Suflera" zafascynowany atmosferą klubie "Sorrento"

  • 20.11.2019, 09:19
  • Jacek Siwek
Muzyk "Budki Suflera" zafascynowany atmosferą klubie "Sorrento"
Gitara basowa Mieczysława Jureckiego nowym eksponatem Muzeum Muzyki Polskiej.

"Tworzycie niezapomnianą atmosferę, na pewno wrócę tu niebawem" - to były pożegnalne słowa czołowego polskiego basisty znanego m. in. z  "Budki Suflera" , Mieczysława Jureckiego. Artysta pojawił się  wczoraj w Muzeum Muzyki Polskiej "Sorrento", jako fundator kolejnego eksponatu w coraz bogatszych zbiorach tej nowej placówki kulturalnej Szczecina. Tym razem wśród klubowych pamiątek pojawiła się gitara basowa, której brzmienia możemy posłuchać w nagraniach kilku topowych polskich zespołów rockowych. 

Jeszcze niedawno willa "Sorrento" była niszczejącą ruiną w centrum Szczecina, jednak dzięki aktywności lokalnego środowiska muzyków i zainteresowaniu władz miasta, stanowi dziś kultowe miejsce na mapie naszego grodu, przypominające jego wspaniałe tradycje oraz wkład szczecinian w rozwój polskiej muzyki rozrywkowej. W tych ścianach rodziły się pomysły założenia pierwszych zespołów rockowych, organizacji Festiwali Młodych Talentów, lokal był również miejscem spotkań czołowych muzyków i piosenkarzy w latach '60 ubiegłego wieku.

Szefowie placówki: Zbigniew "Bitels" Włodarczyk oraz Janusz Dudziński "zarazili" swym zaangażowaniem miłośników muzyki w Szczecinie, a także wiele gwiazd polskiej estrady goszczących tu na licznych imprezach, jak otwarcie "Alei Gwiazd" , czy koncercie gitarzystów dla "Rolling Stones'ow". Wielu artystów zostawia tu swoje muzyczne pamiątki, wzbogacając zbiory Muzeum Muzyki Polskiej.  Tym razem do zbiorów trafiła unikalna, dwugryfowa gitara basowa (z progami i bezprogowa) z autografem Mieczysława Jureckiego. Muzyk w czasie wizyty w "Sorrento" wpisał się do księgi pamiątkowej, uczestniczył również w nagraniu życzeń powrotu do zdrowia dla walczącego z nowotworem Romualda Lipko - kompozytora i kierownika artystycznego "Budki Suflera".

Oczarowany atmosferą panującą w "Sorrento" obiecał być tu stałym gościem.

Jacek Siwek

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe