Szczecińskie nekropolie tłumnie odwiedzane w dniu Wszystkich Świętych.

  • 02.11.2019, 23:42
  • Jacek Siwek
Szczecińskie nekropolie tłumnie odwiedzane w dniu Wszystkich Świętych.
Cmentarz Centralny najbardziej obleganym miejscem w Szczecinie.

Szczeciński Cmentarz Centralny, jeden z największych oraz najpiękniejszych w Europie stał się w ubiegły weekend miejscem spacerów i spotkań tysięcy mieszkańców naszego grodu. W otoczeniu pięknej, często unikalnej przyrody znalazło tu już miejsce spoczynku ponad 300 tysięcy zmarłych. Dzień Wszystkich Świętych skłania nas do refleksji o życiu , śmierci i wieczności, a także modlitwy nad grobami naszych przodków, przyjaciół oraz nieznanych bohaterów tworzących historię naszego miasta. 

Pozwolę sobie podzielić się moimi refleksjami w tym podniosłym dniu. Setki tysięcy zniczy zapłonęło, tysiące kwiatów złożono, aby uczcić pamięć zmarłych, Chciałoby się aby te chwile zadumy przeniosły się również poza cmentarne bramy, znajdując odbicie w naszym codziennym stosunku do żyjących obok nas ludzi. Okażmy więcej serca i zrozumienia swemu otoczeniu pamiętając, że każdy nadchodzący dzień może być dla nich, lub dla nas dniem ostatnim. Niech nasz stosunek do stąpających wciąż po ziemi nie będzie gorszy, niż do tych którzy pod tą ziemią znaleźli miejsce ostatniego spoczynku.

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe