Chór Akademii Sztuki z gościnnym koncertem w Irlandii.

  • 17.10.2019, 19:05 (aktualizacja 26.05.2020, 13:52)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Chór Akademii Sztuki z gościnnym koncertem w Irlandii.
W dniach 18-21 października 2019 r. Chór Akademii Sztuki w Szczecinie uczestniczyć będzie w Irlandii w wydarzeniach związanych z obchodami Roku Moniuszkowskiego pn. „Stanisław Moniuszko i XIX-wieczna muzyka”.

Wizyta zespołu to efekt współpracy animatorów chóralistyki z województwa zachodniopomorskiego  z instytucjami  w Irlandii, w tym Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie.  Chór Akademii Sztuki w Szczecinie wystąpi wraz z lokalnymi zespołami  w kościele St Michael w Limerick i w katedrze St Mel w Longford. Stanisław Moniuszko i XIX-wieczna muzyka to jedno z największych i niecodziennych polsko-irlandzkich wydarzeń kulturalnych zorganizowanych w Irlandii w ostatnich 15 latach! Koncerty mają również na celu upamiętnienie 200-lecia narodzin jednego z najbardziej znanych polskich kompozytorów - Stanisława Moniuszki.

Głównym organizatorem trasy koncertowej jest stowarzyszenie Midlands Polish Community aktywnie działające w środkowej Irlandii na rzecz  polsko-irlandzkiej integracji i współpracy.
W niedzielnym koncercie wystąpią:
Chór Akademii Sztuki, Szczecin, Polska
Longford County Choir, Longford
Athlone Choral Society, Athlone
- irlandzka harfistka Niamh Columb

Wyjazd Chóru Akademii Sztuki jest dofinansowany przez Województwo Zachodniopomorskie w ramach programu poMORZE sztuki 2019.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe