Badania mammograficzne w regionie.

  • 09.10.2019, 17:59 (aktualizacja 26.05.2020, 14:37)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Badania mammograficzne w regionie.
Na drogi wyjeżdża nowy mammobus.

Teoretycznie każda kobieta o tym wie. Niestety, nie każda daje sobie szansę na równą walkę. Nowotwór piersi wykryty odpowiednio wcześnie, zwiększa szansę na wyleczenie. Trzeba jednak pamiętać o profilaktyce. A jest ona dostępna w województwie zachodniopomorskim w ramach unijnego projektu „Moja Mammografia – Moje Życie” realizowanego przez Geneva Trust sp. z o.o. Do tej pory organizacja przeprowadziła 14 tys. badań mammograficznych w regionie. Z kolejnych 19 tys. będą mogły skorzystać panie, dzięki dwóm nowym mammobusom.

W piątek, 11 października 2019 roku , o godzinie 13 przed Sejmikiem Województwa Zachodniopomorskiego odbędzie się uroczyste oddanie pierwszego mammobusu, który został zakupiony dzięki dotacji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Ma dotrzeć do gmin, w których najtrudniej o dostępność badań.

W spotkaniu, podczas którego zostaną przedstawione informacje na temat realizacji projektu „Moja Mammografia – Moje Życie” oraz działań profilaktycznych dofinansowanych z RPO WZ wezmą udział:

  • Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz;
  • Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie Andrzej Przewoda;
  • Prezes Geneva Trust sp. z o.o. realizującej projekt „Moja Mammografia – Moje Życie” Andrzej Stencel.

Obecnie dzięki dofinansowaniu z RPO WZ (działanie 6.8) realizowanych jest osiem różnych projektów obejmujących profilaktykę nowotworów jelita grubego, szyjki macicy, piersi i skóry. Po więcej informacji zapraszamy na piątkowe spotkanie. Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe