Aż 4 nagrody dla dla Opery Na Zamku!

  • 01.10.2019, 18:56 (aktualizacja 26.05.2020, 14:54)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Aż 4 nagrody dla dla Opery Na Zamku!
XIII TEATRALNE NAGRODY MUZYCZNE IM. JANA KIEPURY

Opera na Zamku w Szczecinie zdobyła aż cztery nagrody w jedynym takim w Polsce, prestiżowym w świecie muzyki klasycznej konkursie XIII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury.

1.     Robert Glumbek – najlepsza choreografia, „Dzieci z dworca ZOO”

2.     Karolina Cichy-Szromnik – najlepsza tancerka (pozostałe formy taneczne) - Christiane F. w „Dzieciach z dworca ZOO” R. Glumbka

3.     Bożena Bujnicka –najlepszy debiut śpiewaczki – Iris w „Guru” L. Petitgirarda

4.     Rafał Pawnuk – najlepszy debiut śpiewaka, Guglielmo w „Così fan tutte” W.A. Mozarta

Dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie Jacek Jekiel po ogłoszeniu werdyktu jury powiedział: „Cieszę się bardzo ze wszystkich nominacji [Opera na Zamku dostała ich 11] oraz nagród. To dowód na to, że jako teatr mamy umiejętność poruszania się na scenie ważnych tematów i powierzania młodym artystom czołowych ról w naszych spektaklach. Myślę o Bożenie Bujnickiej i Rafale Pawnuku. Ogromnie jestem dumny z nagrody za najlepszą choreografię dla Roberta Glumbka w „Dzieciach z dworca ZOO”, który wstrząsnął naszymi emocjami oraz z roli Karoliny Cichy-Szromnik. Mam nadzieję, że spektakl ten oraz pozostałe przyciągną jeszcze większą publiczność”

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe