Młody żeglarzu, rusza nabór do Regatowej Reprezentacji Szczecina

  • 01.10.2019, 18:11 (aktualizacja 26.05.2020, 14:55)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Młody żeglarzu, rusza nabór do Regatowej Reprezentacji Szczecina
RRS, czyli Regatowa Reprezentacja Szczecina to okazja do dołączenia do wyjątkowej załogi, która będzie reprezentować miasto w rywalizacji krajowej i zagranicznej.

Właśnie rozpoczął się nabór dla dzieci pływających na Optimistach.

Dziesięcioro młodych żeglarzy może stanąć w szeregach Regatowej Reprezentacji Szczecina. Tę prestiżową załogę będzie tworzyć młodzież, która na co dzień pływa w szczecińskich klubach żeglarskich. Trenerzy m.in. KS Centrum Żeglarskie, Sejk Pogoń Szczecin, KS Dobra Marina mogą wytypować swoich najlepszych zawodników i zgłosić ich kandydaturę do RRS. Na początek kompletowana będzie reprezentacja dla klasy Optimist.

Dołączenie do RRS-u jest wyróżnieniem i nagrodą za wyniki osiągnięte w minionym sezonie. Trenerzy zgłaszając swoich podopiecznych argumentują ich osiągnięcia we wniosku podając m.in. miejsce w ogólnopolskim rankingu za obecny i poprzedni sezon, liczbę startów w zawodach oraz największe sukcesy.

Co daje Regatowa Reprezentacja Szczecina?

Przede wszystkim mnóstwo frajdy i niesamowitej żeglarskiej przygody. To przedsięwzięcie, które zrzeszy i zmobilizuje młodych wilków morskich, którzy z dumą będą reprezentować Szczecin w najważniejszych zawodach żeglarskich w Polsce i Europie. Młodzież, która trafi w szeregi RRS-u zostanie objęta opieką doświadczonego trenera, który zapewni ciągłość szkoleń na wodzie oraz zadba o ogólną kondycję sportową swoich podopiecznych. Każdy zawodnik otrzyma sprzęt, na którym będzie mógł doskonalić swoje umiejętności, ponadto będzie brał udział w zgrupowaniach i wyjazdach na międzynarodowe i krajowe regaty.

Kto może ubiegać się o dołączenie do RRS-u?

Regatowa Reprezentacja Szczecina jest projektem skierowanym do młodzieży, która pływa w szeregach klubów żeglarskich mających siedzibę w Szczecinie. Zawodnicy zgłaszani do przedsięwzięcia muszą mieć ukończone 10 lat; być członkiem związku/stowarzyszenia sportowego dla klasy swojego jachtu; posiadać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania żeglarstwa oraz być czynnym zawodnikiem żeglarstwa z licencją PZŻ.

Projekt zakłada utworzenie dziesięcioosobowych reprezentacji dla klasy Optimist grup A i B. Na początek przyjmowane będą zgłoszenia zawodników z grupy B. Kandydatury składają trenerzy poszczególnych klubów. Formularze zgłoszeniowe należy pobrać ze strony www.centrumzeglarskie.pl zakładka RRS. Wypełnione wnioski trafiają do komisji RRS-u, która ma 14 dni na rozpatrzenie kandydatury. Rekrutacja trwa do końca października. Wnioski można składać do 15.10.2019r.

Szczegóły dotyczące rekrutacji na www.centrumzeglarskie.pl/rrs/o-projekcie

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe