80. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

 • 24.09.2019, 11:29 (aktualizacja 26.05.2020, 15:04)
 • Redakcja Telewizji Pomerania
80. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego
Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniach organizowanych i współorganizowanych przez Oddział IPN w Szczecinie w związku z rocznicą

W 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, która przypada 27 września 2019 r., zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniach organizowanych i współorganizowanych przez Oddział IPN w Szczecinie.

Już 25 września 2019 r. (środa) o godz. 11.00 w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 21. Gala wręczenie Odznaki Pamiątkowej „ K olumbowie rocznik 20”

 • Odznaka nadawana jest osobom fizycznym, które były żołnierzami Armii Krajowej lub/oraz członkami „Szarych Szeregów”, za udział w walce o Niepodległą Rzeczpospolitą Polską w latach 1939-1945W
 • Odznakę z rąk Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin p. Jolanty Szyłkowskiej otrzyma 54 kombatantów Armii Krajowej i Szarych Szeregów ze Szczecina i regionu

26 września  2019 r. (czwartek) w godzinach 16.00 - 18.00 w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" w Szczecinie, al. Wojska Polskiego 21 odbędą się warsztaty dla nauczycieli Dlaczego warto uczyć o Polskim Państwie Podziemnym?

 • Warsztaty będą pierwszą okazją do premiery w Szczecinie najnowszej edukacyjnej gry historycznej „Polskie Państwo Podziemne”. Gra została stworzona przez edukatorów Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie. Szatę graficzną gry przygotował Tomasz Bereźnicki.
 • „Polskie Państwo Podziemne” to edukacyjna gra historyczna, której głównym zamierzeniem jest  przedstawienie szerokiego spektrum działalności Polskiego Państwa Podziemnego poprzez wyeksponowanie portretów i biografii osób, które były czynnie zaangażowane w działalność konspiracyjną w ramach Polskiego Państwa Podziemnego. Nie zawężając optyki tylko i wyłącznie do sfery wojskowej, ale również uwydatniając pion administracji cywilnej.
  Na potrzeby projektu została wytworzona oryginalna szata graficzna, która w komiksowej stylistyce ujęła zarówno bohaterów niniejszego wydawnictwa jak i schemat struktury działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Zamysłem autorów było naświetlenie odbiorcy rozmachu i skali działalności PPP poprzez szereg postaci istotnych dla faktografii, jak i graficzne zilustrowanie na „nowo” schematu struktur Polskiego Państwa Podziemnego, którego symboliczny wymiar stanowi niejako inspirację dla odbiorcy do pochylenia się i „odszyfrowania” zawartych w nim treści.
 • Przedstawiciele mediów otrzymają bezpłatnie egzemplarz gry do testów i oceny. 
   

27 września 2019 r. (piątek)- 80. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego 

 •  godz. 12.00 - Cmentarz Centralny w Szczecinie - apel pamięci i złożenie kwiatów pod pomnikiem "Na Chwałę Armii Krajowej". Uroczystość organizowana przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowe Okręg Szczecin, 12. Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną oraz Oddział IPN w Szczecinie
 • godz. 17.00 - 18.45 - Centrum Edukacyjne IPN "Przystanek Historia", al. Wojska Polskiego 21, prezentacja edukacyjnej gry historycznej „Polskie Państwo Podziemne” dla harcerzy: w programie prelekcja dla młodzieży oraz zajęcia z grą (rozgrywki grupowe)
Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe