Obchody 20 Lecia Korpusu Północ - Wschód

  • 18.09.2019, 23:06
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Obchody 20 Lecia Korpusu Północ - Wschód
W związku z organizacją weekendowych wydarzeń w rejonie Wałów Chrobrego i ulicy Jana z Kolna informujemy o zmianach w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

ORGANIZACJA RUCHU

Czasowa organizacja ruchu trwająca od dnia 19 września (czwartek) do dnia 23 września (poniedziałek) będzie podzielona na dwa etapy.

Etap I.

W dniu 19 września (czwartek) 2019 r. o godz. 18.00 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:
 ul. Małopolska - całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej,

-  ul. Komandorska – całkowite zamknięcie,

- ul. Admiralska - całkowite zamknięcie od ul. Jana z Kolna do ul. Wawelskiej,

Etap II.

W dniu   20 września (piątek) 2019 r. o godz. 9.00 nastąpi zamknięcie ruchu ogólnego ulic:
- Jana z Kolna – całkowite zamknięcie dwóch jezdni na odcinku od ul. Kapitańskiej do zjazdu z Trasy Zamkowej (kierunek Most Długi).

- Trasa Zamkowa –umożliwiony będzie zjazd z Trasy Zamkowej od str. pl. Żołnierza w kierunku ul. Wyszyńskiego jak również wjazd na Trasę Zamkową od strony ul. Wyszyńskiego. Prawy pas ruchu na Trasie Zamkowej umożliwiający zjazd w ul. Jana z Kolna na kierunku do ul. Kapitańskiej zostanie wyłączony z ruchu pojazdów.
-  ul. Storrady od ul. Kapitańskiej,

- ul. Wały Chrobrego - całkowite zamknięcie,

- ul. Zygmunta Starego – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

- ul. Szczerbcowa – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

- ul. Wawelska – całkowite zamknięcie od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego,

- ul. Storrady – całkowite zamknięcie od ul. Kapitańskiej do ul. Jana z Kolna,

- ul. Łady – ograniczony wjazd pojazdów na odcinku od skrzyżowania ul. Dubois do skrzyżowania z ul. Kapitańską.

Wyznaczone zostaną specjalne parkingi i przystanki autobusowej komunikacji miejskiej.

- zamknięcie parkingu pod Trasą zamkową od skrzyżowania z ul. Panieńską do ul. Jana z Kolna.

 - wprowadzenie ograniczenia ruchu kołowego (poprzez przepustki) w ciągu ul. Kapitańskiej,

- na ulicy Zygmunta Starego na odcinku od pl. Hołdu Pruskiego do ul. Starzyńskiego umiejscowione zostaną postoje TAXI.

- objazd ulicami Trasa Zamkowa, Matejki, Malczewskiego Parkowa Dubois.

W dniach 20 – 22 września w godzinach 09:00-03:00 wyłączony z ruchu pojazdów ciężarowych zostanie odcinek Trasy Zamkowej.

Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi najpóźniej 23 września (poniedziałek) o godz. 5.00 z możliwością wcześniejszego usunięcia zapór drogowych w ciągu wymienionych ulic.

 

KOMUNIKACJA MIEJSKA

Organizacja Ruchu od dnia 19.09.2019 godz. 18:00 do dnia 23.09.2019 godz. 4:30

Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdemW kierunku Urzędu Miasta: linia 70 jadąc w kierunku Urzędu Miasta od przystanku „Wyszyńskiego” pojedzie zmienioną trasą, przez: Nabrzeże Wieleckie – Trasą Zamkową – Matejki – Plac Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego” zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki zlokalizowany przy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. W kierunku Kamieńca: Plac Rodła – Wyzwolenia – Pl. Żołnierza Polskiego – Trasa Zamkowa – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie - i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” zostaje przeniesiony do zatoki autobusowej na Pl. Żołnierza Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Farną. Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

Organizacja Ruchu od dnia 20.09.2019 do dnia 23.09.2019 godz. 4:30

  • Linia tramwajowa nr 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.
  • Linia tramwajowa nr 16 – Uruchomiona zostanie dodatkowa linia tramwajowa nr 16, która będzie kursować na trasie: z Pomorzan trasą linii 6 do ul. Wyszyńskiego następnie przez Bramę Portową – al. Niepodległości – Plac Żołnierza Polskiego – Plac Hołdu Pruskiego – ul. Matejki – ul.  Malczewskiego – ul. Parkową – ul. Dubois, do przystanku „Dubois”, a następnie trasą linii 6 do pętli Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy, z częstotliwością kursowania zawieszonej linii 6.
  • Linia autobusowa – 526 (od nocy z 20 na 21.09.2019 r)kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku ,,Wyszyńskiego’’ przez: Jana z Kolna – Trasa Zamkowa – Matejki – Malczewskiego – Parkową - Dubois, do przystanku „Dubois” i dalej swoją stała trasą, wg normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki: Wały Chrobrego i Dworzec Morski
Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe