Ruszyły zapisy do CITY TRAIL

  • 12.09.2019, 20:35 (aktualizacja 26.05.2020, 15:34)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Ruszyły zapisy do CITY TRAIL
Od 5 września trwa rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2019/2020. To już ósma ogólnopolska edycja imprezy. Sezonpotrwa od 28 września 2019 do 29 marca 2020. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się 60 biegów w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Pierwszy bieg w Szczecinie już 20października!

W każdym z miast, w których rozgrywany jest cykl zaplanowano po sześć biegów na dystansie 5 km oraz ceremonię kończącą sezon z rozdaniem nagród i pamiątkowych medali. To jeden z elementów charakterystycznych cyklu – podsumowanie zmagań odbywa się na oddzielnej imprezie – uroczystej gali. Nagrody otrzymują zawodnicy, którzy biegają regularnie – pojawią się na co najmniej czterech imprezach. 

Trasy biegów CITY TRAIL są różnorodne i trudno je porównywać, bo stopień ich trudności zależy nie tylko od ukształtowania terenu, ale także warunków pogodowych, które w okresie jesienno-zimowym bywają bardzo zmienne.

- To główny powód, dla którego nie zrobiliśmy nigdy klasyfikacji „Allcities”, która na pewno byłaby ciekawa, ale niestety niesprawiedliwa. Patrząc na profile tras wiemy natomiast, że najłatwiejsze są:bydgoska, poznańska, warszawska i wrocławska, średni stopień trudności mamy wKatowicach, Lublinie, Łodzi i Olsztynie, a te najbardziej wymagające biegi organizujemy w Szczecinie i Trójmieście– mówi Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator zawodów.

Zawody w Szczecinie odbywają się na pętli nad Jeziorem Szmaragdowym – trasa została zmodyfikowana względem poprzedniej edycji – start, meta i biegowe miasteczko będą zlokalizowane na Polanie Widok.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe