Sentymentalna podróż z Laurą Łącz w świat poezji.

  • 12.09.2019, 02:14
  • Jacek Siwek
Sentymentalna podróż z Laurą Łącz w świat poezji.
Laura Łącz odwiedziła "Dom Kombatanta" w Szczecinie.

Szczeciński "Dom Kombatanta" przy ulicy Kruczej nie pozwala swym mieszkańcom na nudę. W środę odbyło się tu kolejne fascynujące spotkanie z Kulturą przez duże "K".  Jak nostalgiczny, sentymentalny recital może okazać się fascynujący? Na to pytanie znalazła odpowiedź LAURA ŁĄCZ, wprowadzając widzów w klimat lat 20 - 30 ubiegłego wieku, jednocześnie aplikując im sporą  dawkę uniesień i wzruszeń . Aktorka teatralna, filmowa, znana z wielkiego oraz małego ekranu, dopiero w bezpośrednim kontakcie umożliwia publiczności znalezienie się w świecie poezji, wybuchy emocji, a zarazem wprowadzenie w stan intelektualnego, łagodnego relaksu.

Laura Łącz, zafascynowana twórczością takich poetów, jak Leśmian, Tuwim, czy Gałczyński, tym razem nie deklamowała, ani nie śpiewała. Ona sama stała się poezją, dzieląc się z otoczeniem własnymi odczuciami:  umiłowaniem przyrody, otaczającego nas świata oraz podziwem dla ludzi, wraz z ich wadami i zaletami. W tej sentymentalnej podróży narracja aktorki niezauważalnie przeplatała się z wierszami oraz muzyką tworząc klimat sprzyjający własnym przemyśleniom uczestników spotkania. 

Wizyta Pani Laury była pięknym gestem. ale chyba też wyrazem szacunku aktorki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Kontakt z artystką pozwala sądzić, że oprócz wykształcenia ma za sobą wychowanie w prawdziwych, przepełnionych atmosferą  kultury salonach, nie tylko na ściankach i czerwonych dywanach, co niestety jest dziś często zauważalne wśród "nowych gwiazd" estrady.

 

Jacek Siwek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe