Polskiej reprezentacji wciąż sprzyja szczęście, lecz pomysłu na grę brak.

  • 10.09.2019, 06:28
  • Jacek Siwek
Polskiej reprezentacji wciąż sprzyja szczęście, lecz pomysłu na grę brak.…
Czy przeciwników było więcej na boisku?

Tylko szczęściu można przypisać zasługę za to, że Polska jest nadal liderem grupy eliminacyjnej Euro 2020 w piłce nożnej.  Po kilku szczęśliwie wygranych pojedynkach i zgromadzeniu 12 punktów, nasz zespół w kolejnym meczu w panice bronił dostępu do własnej bramki. Zespół z Austrii przez większą część spotkania trzymał polskich piłkarzy w "hokejowym zamku" i nikt nie próbował nawet ingerować w ich wymianę piłek. W momentach, kiedy Polakom udawało się odzyskać piłkę, natychmiast ją tracili, nie znajdując partnera na dogodnej pozycji aby kontynuować grę. Nie wiem, czy sędzia dobrze policzył zawodników, odnosiliśmy bowiem wrażenie, że austriackich piłkarzy jest przynajmniej o kilku więcej na boisku. 

W nielicznych kontratakach polska reprezentacja mogła nawet doprowadzić  do kolejnego szczęśliwego zwycięstwa, jednak strzały Lewandowskiego i Glika po celnych dośrodkowaniach Grosickiego mijały bramkę, lub stawały się łupem bramkarza.

Polska jest najwyżej notowana w rankingach, z wszystkich zespołów naszej grupy eliminacyjnej, lecz na razie nie znajduje to w żadnym stopniu odzwierciedlenia na boisku. Wymęczona wygrana z Łotwą, z którą konkurenci rozprawiali się w stosunku 6:0. lub 5:0, kilka szczęśliwie wygranych pojedynków i ostatnie dwa mecze, gdzie nasi piłkarze prezentowali się, jak amatorska drużyna, wymagają od piłkarzy i sztabu trenerskiego poważnych przemyśleń. Trafnym podsumowaniem gry naszych reprezentantów popisał się Jan Oblak - bramkarz zespołu Słowenii, stwierdzając po meczu z Polską, że więcej wysiłku wymagali od niego dziennikarze w pomeczowych wywiadach, niż przeciwnicy na boisku.

 

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe