"Wojtas" - cichy bohater z Międzyzdrojów.

  • 27.08.2019, 23:49
  • Jacek Siwek
"Wojtas" - cichy bohater z Międzyzdrojów.
Cierpiący na porażenie mózgowe Wojtek "daje radę".

Niedawno, tak po prostu, za pośrednictwem Facebook'a miałem przyjemność poznać młodego człowieka zafascynowanego muzyką. "Wojtas" Kobierski zajmuje się amatorsko aranżacją, kompozycją, jako Disc Jockey wykonuje miksowanie swoich ulubionych utworów - i nie byłoby w tym nic osobliwego, gdyby nie fakt, że dokonuje tego posługując się trzema sprawnymi palcami lewej ręki i prawą dłonią operującą właściwie jednym palcem. Wojtek dotknięty jest porażeniem mózgowym, ale mimo że przemieszcza się jedynie wózkiem inwalidzkim, sprawnością oraz radosnym nastawieniem do życia przerasta wielu swoich rówieśników. 

Odwiedziłem właśnie Wojtka w Międzyzdrojach. Ściana medali, pucharów oraz dyplomów skłoniła mnie do szybkiego rachunku sumienia i poczułem się zakłopotany, że mając wszystkie sprawne kończyny oraz więcej lat za sobą, nie potrafiłem w życiu wykazać się takimi sprawnościami. Wojtek zdobywał medale w biegach przełajowych (na wózkach), turniejach tenisa stołowego, no i oczywiście jego największa miłość - to muzyka. Regularnie można posłuchać "Wojtasa" w internetowej rozgłośni radiowej , prezentującej "Italo Disco".  Uwielbia również Jean - Michel Jarre'a i właśnie stawia pierwsze kroki w komponowaniu muzyki elektronicznej.

Spytałem Wojtka, jakie są źródła jego pracowitości - odpowiedział mi z uśmiechem: BÓL -  "Często bóle mięśniowe nie pozwalają mi spać, nie mogę znaleźć komfortowej pozycji, żadne środki przeciwbólowe nie działają. Wtedy zakładam słuchawki, siadam do instrumentów i nie czuję nic, poza entuzjazmem z powodu znalezienia się w  świecie cudownych dźwięków".

Pozostaje mi tylko zacytować fragment piosenki : " WIĘC, GDY CI KIEDYŚ BĘDZIE ŹLE, W TĘ BAŚŃ, JAK W LUSTRO DOBRE SPÓJRZ".

Jacek Siwek

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SI@MRUZ
[email protected] 21.03.2020, 19:19
WOJTUŚ, JESTEŚ MISTRZEM !!! JAK CO NIEDZIELĘ GRAMY PO GODZ. 13 !!!
Tadziu
Tadziu 20.03.2020, 20:53
Odwiedziłem Wojtka i wiem ,że to prawdziwy Wojownik !
Pokazuje jak warto mieć PASJE?
Jarek
Jarek 31.08.2019, 06:50
Mój kochany brat Wojtek...
J. B.
Mirko
Mirko 31.08.2019, 04:55
Wojtas Jesteś wielki tak trzymaj niech siła i dobroć cię wspierają

Pozostałe