Memoriał Wiesława Maniaka

  • 14.08.2019, 14:51
  • Jacek Siwek
Memoriał Wiesława Maniaka
Gwiazdy lekkiej atletyki 15 sierpnia w Szczecinie

Memoriał lekkoatletyczny Wiesława Maniaka rozpocznie się na stadionie przy ul. Litewskiej w czwartek 15.08. o godzinie 16. Tym razem w zawodach ku czci wybitnego szczecińskiego sprintera zobaczymy wielu zawodników ze ścisłej czołówki światowej. Ciekawie zapowiadają się zmagania w skoku o tyczce, w których Piotr Lisek - ostatnio dwukrotnie  poprawiający rekord Polski zmierzy się z Pawłem Wojciechowskim oraz mistrzem Europy z 2016 roku - Robertem Soberą. Bardzo prawdopodobne, że widzowie będą świadkami kolejnego ataku na rekordowy wynik.

W pozostałych konkurencjach również same gwiazdy :Marcin Lewandowski w biegu na 800m, Michał Haratyk w pchnięciu kulą oraz wielu czołowych zawodników z Polski, Europy i USA.

Wiesław Maniak był najlepszym w historii polski sprinterem - mistrzem Europy z Budapesztu (1966) na 100m, oraz medalistą olimpijskim z Tokio (1964). Uznawany był za najszybszego "białego zawodnika" na świecie.  Główną konkurencją Memoriału będzie więc dwubój sprinterski, w którym laureatami będą zawodniczka i zawodnik osiągający najlepszy wynik w dwóch konkurencjach biegowych (100, oraz 200 m.)

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe