Wieści z ulicy Arkońskiej

  • 05.08.2019, 15:35 (aktualizacja 07.09.2019, 18:18)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Wieści z ulicy Arkońskiej
Choć wakacje w pełni to na ul. Arkońskiej nie ma czasu na odpoczynek.

Prowadzone są tam m.in. roboty brukarskie, drogowe i trakcyjne. Wykonawca rozpoczął także pierwsze prace związane z zielenią.

W minionych dniach wykonane zostało oznakowanie pionowe na nowym rondzie. W ramach budowy sieci trakcyjnej podwieszane były poprzeczki od pętli tramwajowej do wiaduktu. Na lewym odcinku jezdni ul. Arkońskiej w rejonie pętli tramwajowej, układano podbudowę bitumiczną i warstwę wiążącą. Wykonawca rozpoczął także pierwsze prace związane z zielenią, polegające na kształtowaniu skarp i ich humusowaniu.

Prace toczą się także przy wiadukcie nad ul. Arkońską, gdzie w najbliższych dniach betonowane będą zazbrojone podpory wiaduktu. Wykonywane będą także roboty, związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym rury osłonowej magistrali wodociągowej.

Projekt obejmuje przebudowę ul. Arkońskiej, budowę torowiska tramwajowego oraz pętli tramwajowo-autobusowej „Las Arkoński”, budowę ronda oraz parkingu przy stadionie K.S Arkonia. Prace obejmują również budowę chodników oraz ścieżek rowerowych. Wykonawcą jest firma Eurovia Polska S.A.. Koszt inwestycji to ponad 90 mln zł.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe