Wyrosły nam nowe przedszkola

  • 27.07.2019, 22:50 (aktualizacja 07.09.2019, 18:20)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Wyrosły nam nowe przedszkola
Nowoczesna architektura, przestronne i w pełni wyposażone sale, bogate zaplecze socjalne i sanitarne – tak prezentują się powstające w Szczecinie nowe placówki przedszkolne.

Prace na tych inwestycjach są bardzo zaawansowane. Aktualnie w placówce przy F. Gila w nieukończonej jeszcze części przedszkola, prace prowadzone są w nowych pomieszczeniach gdzie kładzione są gładzie i montowana jest elektryka. Na zewnątrz trwają roboty przy elewacjach ścian oraz przy zagospodarowaniu terenu. Przedszkole docelowo pomieści jedenaście oddziałów na 275 dzieci. Wybudowana przy przedszkolu sala gimnastyczna może zostać zaadaptowana na dwa dodatkowe oddziały.

Na przyjęcie przedszkolaków czeka aktualnie placówka zlokalizowana przy ul. Unisławy. Zrealizowany pierwszy etap inwestycji, obejmował budowę dwukondygnacyjnego skrzydła z dziesięcioma oddziałami dla 250 dzieci. W placówce znajduje się nowoczesna kuchnia oraz pomieszczenia dla kadry opiekuńczej. Po wyburzeniu starego obiektu, wykonawca przystąpi do prac związanych z budową placu zabaw i kolejnego skrzydła, w którym znajdować się będzie szatnia i sala gimnastyczna.

W ramach „Rozbudowy bazy przedszkolnej przedszkoli publicznych w Szczecinie” w czterech placówkach zlokalizowanych przy ul. F. Gila, Unisławy, Wołogoskiej i Hożej powstanie łącznie 1000 miejsc dla dzieci. 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe