Plac Grunwaldzki jako rondo „półturbinowe”

  • 27.07.2019, 22:41 (aktualizacja 07.09.2019, 18:26)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Plac Grunwaldzki jako rondo „półturbinowe”
Od dziś jest ono „półturbinowe”.

Rondo na Placu Grunwaldzkim jest kolejnym szczecińskim rondem, na którym w ostatnim czasie doszło do zmiany organizacji ruchu.

Zmiana organizacji ruchu nastąpiła w nocy z piątku na sobotę. Nowa organizacja ruchu oznacza, że na tarczy rond wprowadzone zostały segregacje pasów z prowadzeniem ich poszczególnych relacji. Natomiast przed rondami nie będzie wskazane jaki pas należy przyjąć w zależności od wybranego przez siebie zjazdu ze skrzyżowania. Na wszystkich rondach pasy zewnętrzne (prawe) służyć będą wyłącznie do skrętu w prawo. Pasy centralne (środkowe) do skrętu w lewo bądź jazdy na wprost i pasy wewnętrzne (lewe) wyłącznie do jazdy na wprost po okręgu. Zmiany mają przyczynić się do poprawy płynności jazdy oraz bezpieczeństwa.

Plac Grunwaldzki to druga lokalizacja, która została wytypowana do przetestowania tego rozwiązania. Rondem „półturbinowym” jest już Rondo Uniwersyteckie. W sierpniu zmiany obejmą również rondo Hakena.

Nowe rozwiązania będą testowane przez okres 3-6 miesięcy.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe