Rondo Uniwersyteckie już jako „półturbinowe”

  • 25.07.2019, 00:01 (aktualizacja 07.09.2019, 18:20)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Rondo Uniwersyteckie już jako „półturbinowe”
W godzinach nocnych zakończyła się zmiana organizacji ruchu na Rondzie Uniwersyteckim. Od teraz przez najbliższe tygodnie, kierowcy będą się na nim poruszać zgodnie z nowymi zasadami.

Rondo Uniwersyteckie to jedno z trzech rond (oprócz Pl. Grunwaldzkiego i Ronda Hakena), które czasowo zostało przekształcone na tzw. rondo półturbinowe. Półturbinowe z uwagi, iż na tarczy rond wprowadzone zostaną segregacje pasów z prowadzeniem ich poszczególnych relacji. Natomiast przed rondami nie będzie wskazane jaki pas należy przyjąć w zależności od wybranego przez siebie zjazdu ze skrzyżowania. Na wszystkich rondach pasy zewnętrzne (prawe) służyć będą wyłącznie do skrętu w prawo. Pasy centralne (środkowe) do skrętu w lewo bądź jazdy na wprost i pasy wewnętrzne (lewe) wyłącznie do jazdy na wprost po okręgu. Zmiany mają przyczynić się do poprawy płynności jazdy oraz bezpieczeństwa.

Terminy wprowadzenia zmian na kolejnych rondach:

Pl. Grunwaldzki  - noc 26/27 lipca br. (Pt-So) od godz. 22:00

Rondo Hakena – sierpień br.

Okres testowania nowych rozwiązań to 3-6 miesięcy.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe