Nowa organizacja ruchu na węźle Granitowa

  • 17.07.2019, 16:31 (aktualizacja 25.07.2019, 16:43)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Nowa organizacja ruchu na węźle Granitowa
W czwartek 18 lipca po godzinie 10:00 w ciągu ul. Krygiera i Granitowej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Rozpoczynają się prace przy budowie Węzła Granitowa.

Wprowadzenie zmian jest koniecznie z uwagi na wyznaczenie tymczasowych wjazdów oraz wyjazdów z placu budowy oraz na czas prac związanych z rozbiórkami i wyburzeniami starych budynków. Wjazdy i wyjazdy z budowy umiejscowione będą w ciągu ul. Krygiera, Granitowej i Radosnej. Odcinek chodnika przy ul. Granitowej (po prawej stronie jadąc w kierunku ronda w Zdrojach) na wysokości ulic Zakręt i Ciasna, będzie wyłączony z ruchu pieszego. Pieszych jak i kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie.

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych. Prace powinny się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. Koszt to ponad 104 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A..

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe