Tylko w "Sorrento" tak bawią się "dwudziestolatki".

  • 13.09.2019, 12:38
  • Jacek Siwek
Tylko w "Sorrento" tak bawią się "dwudziestolatki".
"Zachodni Wiatr" wymiótł wszystkie troski z widowni.

W rytmie piosenki "Dwudziestolatki" z repertuaru Macieja Kossowskiego i wielu przebojów z lat '60 wspaniale bawiło się kilka generacji szczecinian w klubie "Sorrento"  Czym jest "Sorrento" dla fanów polskiej muzyki rozrywkowej nie trzeba już chyba przypominać. Tym razem na kolejnej plenerowej imprezie wystąpił zespół "Zachodni Wiatr" . Duszą, kompozytorem, gitarzystą i wokalistą zespołu jest Ryszard, Klemens Wiercimak, który wraz z grupą przyjaciół postanowił przypomnieć publiczności stare, lecz niezapomniane przeboje Czerwono i Niebiesko-Czarnych. Publiczność brawami oraz wesołą zabawą potwierdziła trafność pomysłu - wszyscy poczuli się dwudziestolatkami, zostawiając kłopoty i daty urodzenia poza bramami lokalu. Spontaniczna atmosfera udzieliła się również muzykom, których partie solowe na gitarze w wykonaniu Mirka Tomaszewskiego, oraz saksofonowe - Sławka Święcickiego wzbudzały aplauz widowni.. Kilkuminutowe solo Grzegorza Kaźmierczaka na perkusji, przy akompaniamencie Tomka Puślednika na gitarze basowej wprowadziło w trans publiczność i wystarczyło już kilka dźwięków zaśpiewanych przez wokalistów, aby dać wszystkim pełną satysfakcję.

A właśnie te dźwięki, zaśpiewane z nienagannym zachowaniem stylu okazały się wisienką na torcie koncertu. Wokalistki: Ania Jaskulska i Irena Wojciechowicz-Kozłowska oraz ich koledzy: Ryszard Klemens Wiercimak, Zbigniew "Bitels" Włodarczyk i Jacek Chrzanowski pokazali , że nieobcy jest im warsztat wokalny, a także świetnie czują klimat muzyki lat '60. Aplauz, a zarazem wzruszenie osób zgromadzonych na koncercie były najlepszą nagrodą dla wykonawców, 

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe