Piotr Lisek jak Siergiej Bubka

  • 13.07.2019, 14:21
  • Jacek Siwek
Piotr Lisek jak Siergiej Bubka
Co tydzień nowy rekord Polski

Reprezentujący barwy Szczecina - lekkoatleta Piotr Lisek pobił podczas mitingu "Diamentowej Ligi" w Lozannie rekord Polski w skoku o tyczce. Podczas czwartej próby ( w dogrywce konkursu ) Lisek pokonał wysokość 6.01 metra, ustanawiając nowy rekord Polski. Był to jednocześnie najlepszy tegoroczny wynik na świecie, co stawia naszego zawodnika w roli faworyta w tegorocznych mistrzostwach globu, które odbędą się we wrześniu w stolicy Kataru - Doha.

Minął tydzień i w kolejnych z.awodach Diamentowej Ligi, tym razem w Monako,  Lisek uzyskał wynik 6.02 . Przypomina to historię Siergieja Bubki, który w każdych, kolejnych zawodach poprawiał rekord świata o jeden centymetr, dochodząc do wysokości 6,15. Rekord ten został pobity dopiero po 21 latach przez Francuza Renaud'a Lavillenie i obecnie wynosi 6 metrów 16 cm.

Jeżeli Piotr Lisek nadal będzie poprawiać swój życiowy wynik co tydzień o 1 cm., pozostaje mu jeszcze 15 tygodni do osiągnięcia rekordu świata. Życzymy mu tego, pozwalając aby uzyskał rekord nawet nieco później - najlepiej podczas przyszłorocznej Olimpiady w Tokio.

Jacek Siwek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe