Pomorze Zachodnie zwycięża po raz 15

  • 04.07.2019, 13:02
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Pomorze Zachodnie zwycięża po raz 15
Wielki triumf w jubileuszowym Sportowym Turnieju Miast i Gmin

Ponad 80 lokalnych samorządów, prawie 2,5 tysiąca imprez rekreacyjnych oraz 270 tys. uczestników - to bilans XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019 na Pomorzu Zachodnim, który pozwolił na kolejny zdecydowany triumf regionu w ogólnopolskiej klasyfikacji wydarzenia. Tegoroczny sukces to 15 zwycięstwo w historii i 14 wygrana z rzędu. Od lat organizację przedsięwzięcia wspiera Urząd Marszałkowski, a marszałek Olgierd Geblewicz obejmuje imprezę swoim honorowym patronatem.

Przedsięwzięcie tradycyjnie przeprowadzono od Dnia Matki do Dnia Dziecka (26 maja - 1 czerwca). Wzorem lat ubiegłych polegało na aktywnym uczestnictwie w różnych miejscach regionu imprezach rekreacyjno-sportowych, np. biegach, grach zespołowych, tańcu, rajdach rowerowych czy innej formie aktywnej turystyki. Na Pomorzu Zachodnim w 2458 imprezach zorganizowanych w 87 miastach oraz gminach uczestniczyło w sumie 270 tys. osób. To głównie: uczniowie, przedszkolaki, seniorzy, studenci, wczasowicze, harcerze, policjanci oraz osoby na co dzień pracujące.

 

Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego i aktywnego trybu życia. Za przeprowadzenie wydarzenia odpowiadało Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich w Warszawie. Koordynacją działań na terenie województwa zachodniopomorskiego zajmował się zaś Zachodniopomorski Związek Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie. Na organizację tegorocznej edycji przedsięwzięcia Urząd Marszałkowski przeznaczył 20 tys. zł.

 

Oto klasyfikacja ogólnopolska: 

a/ Grupa I - Gminy do 5 tysięcy mieszkańców: I miejsce - Dziwnów, III miejsce - Brzeżno, IV miejsce - Moryń, V miejsce - Gmina Rąbino, VI miejsce - Stepnica, VII miejsce - Ustronie Morskie, IX miejsce - Rewal

b/ Grupa II - Gminy powyżej 5 do 7,5 tysięcy mieszkańców: I miejsce - Kalisz Pomorski, V miejsce – Mirosławiec

c/ Grupa III - Gminy powyżej 7,5 do 15 tysięcy mieszkańców: VI miejsce - Pełczyce, VII miejsce - Karlino

d/ Grupa IV - Gminy powyżej 15 do 40 tysięcy mieszkańców: I miejsce - Pyrzyce, V miejsce - Drawsko Pomorskie, IX miejsce – Dobra koło Szczecina

e/ Grupa V – Gminy powyżej 40 tysięcy do 100 tysięcy: II miejsce - Police, IV miejsce – Kołobrzeg (Miasto)

f/ Grupa VI – Gminy powyżej 100 tysięcy: IX miejsce - Koszalin

Znana jest już data wojewódzkiego podsumowania przedsięwzięcia. Uroczysta gala, podczas której najaktywniejszym zachodniopomorskim samorządom uczestniczącym w Turnieju wręczone zostaną nagrody, odbędzie się w Międzyzdrojach, w Międzynarodowym Domu Kultury, 29 i 30 listopada oraz 1 grudnia 2019 roku.

 

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe