Sail Szczecin 2019

  • 08.06.2019, 23:13 (aktualizacja 22.06.2019, 22:38)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Sail Szczecin 2019
Żaglowce nie zacumują przy nabrzeżu u stóp Wałów Chrobrego

W związku z tym, że przygotowanie imprezy tej rangi co Dni Morza jest wielkim logistycznym przedsięwzięciem, które wymaga licznych uzgodnień i decyzji podejmowanych z wielotygodniowym wyprzedzeniem, Miasto nie mogło dłużej czekać na stanowisko spółki Polsteam. Taka postawa mogłaby poważnie zagrozić imprezie, która po prostu mogłaby się nie odbyć. Każdy, kto zna się na organizacji wydarzeń o takiej skali ma świadomość, że zaplanowanie wszystkich poszczególnych elementów tak ogromnego przedsięwzięcia wymaga czasu. Dlatego ostatnia propozycja spółki (50 tys. zł netto za wynajęcie nabrzeży), która została przedstawiona Miastu 27 maja br. (czyli niespełna 3 tygodnie przed Dniami Morza!) została złożona za późno. 

Mając to na uwadze, argumenty o negocjacjach do ostatniej chwili, przywoływane przez przedstawicieli spółki Polsteam są całkowicie bezzasadne.

Dla Miasta priorytetem jest profesjonalne i bezpiecznie zorganizowanie imprezy masowej jaką są Dni Morza. Dlatego, mimo chęci z naszej strony współpraca ze spółką Polsteam przy tym wydarzeniu okazała się niemożliwa. Tezy zawarte w najnowszym piśmie (z 5 czerwca br.) wystosowanym przez Polsteam, w którym władze spółki domagają się od Miasta m.in.: zapewnienia swobodnego dostępu do nabrzeży, umożliwiającego prowadzenie komercyjnej działalności w czasie imprezy, pozostawiamy ocenie opinii publicznej.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe