Team Patryka Zbroi po raz trzeci wygrywa "Szczecin Match Race"

  • 06.05.2019, 11:01 (aktualizacja 22.06.2019, 22:45)
  • Redakcja Telewizji Pomerania
Team Patryka Zbroi po raz trzeci wygrywa "Szczecin Match Race"

W Szczecina po raz kolejny odbył się żeglarskie regaty meczowe "Szczecin Match Race" wliczane do Pucharu Świata w regatach zespołowych.

Wystartowało 12  zespołów z 8 krajów. Przez 4 dni rywalizacja odbywały się na jeziorze Dąbie zakończone niedzielnym finałem  na Odrze (Wały Chrobrego) przy Wyspie Grodzkiej. 

„Szczecin Match Race" to już stały punkt światowego kalendarza regat zaliczanych do rankingu Pucharu Świata. Od 2008 roku nieprzerwanie organizuje te regaty  –  Maciej Cylupa  ... co roku przyjeżdżają do Szczecina czołowi zawodnicy z całego Świata, choćby wspomnieć startujących w ubiegłych latach takie gwiazdy jak Ian Williams, Johnie Berntsson, Phil Roberston, Pierre-Antoine Morvan czy Nicolai Sehested. W tym roku przyjechał  6 sternik Świata Matti Sepp z Estonii oraz aktualny Mistrza Polski czyli Patryka Zbroja ze Szczecina, od 2 lat najwyżej klasyfikowany Polak w rankingu World Sailing, obecnie na pozycji nr. 9.

Team Patryka Zbroi po raz trzeci wygrał w tym roku "Szczecin Match Race".

Główne regaty "Szczecin Match Race" poprzedziły 2 dniowe klasyczne regaty PMT WarmUp na J. Dąbie , które również wygrał Team Patryka Zbroi.

Regaty meczowe polegają na serii wyścigów każdy z każdym. Zwycięzca każdego wyścigu zdobywa punkt, przegrany dostaje 0. Do rundy finałowej awansują załogi które zgromadzą najwięcej zwycięstw/punktów.

Organizatorem regat była Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour i MT Partners. Bazą regat jest Nort East Marina na Wyspie Grodzkiej oraz Centrum 

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2019 cykl będzie składa się z 7 imprez, rozgrywanych na akwenach w Szczecinie, Świnoujściu i w Rybniku. Cykl organizowany jest przy współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim.

Redakcja Telewizji Pomerania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pomerania.tv z siedzibą w Szczecinie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe